אור ירוק: עליות חדות בבורסה בת"א

החגיגות אולי מוקדמות מדי, אבל על רקע הירידות האחרונות והחשש ממשבר נוסף ננעל היום המסחר בבורסה בת"א בעליות שערים חדות במרבית המדדים המובילים. מניות הטכנולוגיות רשמו את אחד הזינוקים הגדולים עם עליה של 4.8%. גם מניות הנדל"ן המשיכו בקו החיובי. במקביל, גם בוולסטריט מחייכים על רקע מסחר חיובי שמתנהל כעת

משבר כלכלי חדש? כנראה שעוד מוקדם מדי להספיד את הבורסה בתל אביב. היום הסתיים יום המסחר בבורסה בעליות חדות במרבית המדדים המובילים, וזאת על רקע הצניחה שנרשמה אתמול בתחילת יום המסחר במניות רבות.

מדד תל אביב 25 רשם עליה של 3.27% לאחר שאתמול ירד בתום יום המסחר ב-1.09%. גם תל אביב 100 זינק ב-3.32% ומחק את הירידה של אתמול שהסתכמה ב-0.9%. מניות הטכנולוגיה טיפסו אף הן ב-4.82% אחרי נפילה של 1.35% אתמול בערב. מניות הנדל"ן, אחד המדדים היחידים שסגר בעליות אתמול אחר הצהריים את המסחר, המשיך את המגמה החיובית עם תוספת של 3.54%.

בגזרת המטבעות הזרים המשיך היום הפיחות באירו שירד ב-1.16% ונסגר על 4.82 שקלים לאירו. ערכו של הדולר נותר כמעט ללא שינוי - 3.75 שקלים לדולר.

גם בעולם נפתח היום המסחר בבורסה בוולסטריט בעליות חדות בתגובה לחבילת החילוץ האירופאית שהקפיצה את השווקים בעולם. מדד הנאסד"ק רשם עם הפתיחה עלייה חדה של 5%. גם המדדים המובילים האחרים מזנקים בשיעור של 4%-5%. גם הבורסות באירופה רשמו עליות מרשימות, המובילה שבהן היא בורסת מדריד שזינקה ב-13%.