חשש בוולסטריט מהתרסקות המדדים

פשיטת הרגל באתונה, המשבר הכלכלי החמור שתוקף את אירופה וההתרסקות של המדדים ביום המסחר הקודם גרמה לבכירי המשק האמריקני לחשוש מירידה חדה של המדדים במהלך יום המסחר. המסחר היום נפתח במגמה שלילית ועצבנית, כאשר מדדי המניות המובילים יורדים בשיעור של כ-2%

חשש ממפולת נוספת בוולסטריט (חדשות 2)

עצבנות רבה וחשש רב מירידות שערים חדות. כך נפתח יום המסחר בבורסה המרכזית של ארה"ב, הוולסטריט. הנתונים שהגיעו משם עם פתיחת המסחר רק מגבירים את החששות, לאחר שמדדי המניות המובילים מאבדים מערכים כשני אחוזים, על רקע התרסקותה אמש של מניית פרוקטור אנד גמבל, שירדה ב-37%.

הצבע האדום שלט גם בבורסות אירופה, זאת על רקע העובדה שיוון פשטה את הרגל למעשה, ומדינות האיחוד האירופי ובראשן גרמניה התכנסו בשבועות האחרונים על מנת לנסות ולעזור למדינה לצאת מהמשבר הכלכלי החמור אליו נקלעה. שני בתי הפרלמנט הגרמני אישרו את תוכנית הסיוע, שתעביר ליוון סכום עתק של כ-120 מיליארדי יורו בשלוש השנים הקרובות.

הערב אמורים להתכנס בבריסל שרי האוצר של שאר מדינות האיחוד שיחליטו האם לאשר באופן סופי את תוכנית הסיוע, מומחים צופים שבמידה וההחלטה לעזור ליוונים תתקבל, ייבלמו הירידות החדות שמאפיינות את המסחר בבורסות המובילות באירופה וברחבי העולם.