חולמים על דירה משלכם? תמשיכו לחלום

מחירי הדירות זינקו ב-17% בשנה אחת. תל אביב בראש הרשימה עם 30% עלייה, בבאר שבע עלייה של 23% ובנס ציונה לפני שנתיים המחירים היו זולים ב-40% מהיום. מתי המחירים ירדו? התשובה המאכזבת - בפנים

הנה השאלה שמעניינת את כולם - מתי ירדו מחירי הדירות. התשובה שתאכזב אתכם - לא בקרוב. קשה מאוד למצוא דירת ארבעה חדרים ברחבי הארץ וכל הדירות שכבר בתהליך בנייה נמכרו.

היום פרסם השמאי הראשי סקר של מחירי דירות ארבעה חדרים, דירות חדשות ויד שנייה. תוצאות הסקר: המחירים זינקו ב-17% בממוצע. איפה עלו המחירים הכי הרבה? בטח לא תיפלו מהכיסא כשתשמעו שתל אביב בראש הרשימה עם 30% עלייה.

בבאר שבע המחירים אמנם זולים יותר, אך הרבה פחות זולים מב-2009, הם זינקו מאז ב-23%. בפתח תקווה נסקו המחירים ב-21% כך גם בחיפה. אשקלון טיפסה ב-20%.

הזינוק המדהים של נס ציונה

ושימו לב מה קרה אפילו בנס ציונה: בחודשים האחרונים טיפסו המחירים ב-5%, בשנה האחרונה ב-10%, ולפני שנתיים הייתם מקבלים דירות זולות ב-40% מהיום.

ככה זה כשיש היצע של 13,000 דירות בלבד וכולם רוצים דירה בבעלותם. שר השיכון כבר התחייב שב-2010 המחירים ירדו, בינתיים הם רק עולים. אם אתם זוג צעיר עם הרבה חלומות, הבשורה של היום - תמשיכו לחלום.