מיידוף ביצע את הונאת הענק - מהבניין שבבעלותו של ג'קי בן זקן

איש העסקים שביצע את ההונאה הגדולה אי פעם בארה"ב, ניהל את עסקיו מ-3 קומות ב"בבניין הליפסטיק" המוכר בניו יורק, שנמצא בבעלותו של איש העסקים הישראלי ג'קי בן זקן. היום עומדות הקומות ששימשו את מיידוף למכירה בעבור כל המרבה במחיר

"בניין הליפסטיק". הקשר הישראלי (Arnd Otto Dewald)

הונאת הענק של ברנרד מיידוף - הקשר הישראלי: באחד מנכסי הנדל"ן האמריקניים של איש העסקים הישראלי ג'קי בן זקן, התנהלה ההונאה הגדולה אי פעם בארצות הברית. בשלוש קומות ב"בניין הליפסטיק", הבניין האליפטי המוכר בקו הרקיע של ניו יורק, ניהל ברנארד מיידוף, שהורשע בגניבת 65 מיליארד דולר מלקוחות אמריקנים, את עסקי ההונאה - כך מדווח העיתון "ניו יורק פוסט".

בימים אלו עומדות למכירה שלוש הקומות (17-19) ב"בניין הליפסטיק". הבניין נרכש בשנת 2007 על ידי חברת "מנופים פיננסים" שבבעלותו של זקן, וכן על ידי חברת "טאו תשואות" שבבעלותו של איש עסקים ישראלי נוסף, אילן בן דב ומשפחת מרציאנו הישראלית. בסך הכל הושקעו קרוב ל-650 מיליון דולרים ברכישתו. בחלוף כשנה החליט בן דב לוותר על חלקו בבניין.

הקומות עומדות למכירה

ואולם, מסתבר כי בשנים אלו ניהל איש העסקים ברנארד מיידוף את עסקיו משתי קומות המשתרעות על קרוב לקילומטר וחצי רבוע בשתי הקומות בבניין. היום, כחצי שנה לאחר סיום השערורייה, עומדות הקומות למכירה בעבור מיליוני דולרים - לכל המרבה במחיר.

"בניין הליפסטיק" זכה לכינוי בזכות צורתו האליפטית ובשל צבעו הנוטה לאדום. הוא מתנשא לגובה 138 מטרים ובו 34 קומות.