כמה מיליונים הפסדנו בגלל פקקי הענק?

במשך שעות ארוכות עמדו מאות אלפי נהגים מתוסכלים בפקקים באזור מרכז הארץ, בגלל תרגיל משטרתי נרחב המדמה תרחישים של אירועי טרור וחטיפת בני ערובה. אז כמה כסף הפסדנו בזמן הזה? מומחים בתחום מעריכים את הנזק למשק ב-50 מיליון שקלים

לא מעט נהגים עצבניים ניסו בשעות הצהריים לפלס דרכם בכבישים ולהתגבר על עומסי התנועה הכבדים שנוצרו בעקבות תרגיל גדול של כוחות הביטחון. אך מסתבר שמלבד העשתונות - איבדנו גם לא מעט כסף בגלל הפקק של המדינה.

מומחים מעריכים את הנזק שנגרם למשק בשל העומסים בכ-50 מיליון שקלים. על פי החישוב שלהם 15 מיליון שקלים בזבזו הישראלים על הדלק שנשרף בזמן ההמתנה שנראה כמו נצח. ומה לגבי השעתיים שבילו כחצי מיליון כלי רכב בכבישים במקום לספק תפוקה מרשימה בעבודה? על פי ההערכות מדובר בלא פחות מ-35 מיליון שקלים.

עומסי התנועה של יום חמישי התחילו היום מוקדם מהרגיל והיו אפילו מתסכלים מאי פעם. במשטרת ישראל לא חיכו ליום העצמאות, והפכו היום את כל המדינה לפקק אחד גדול.

במשך שעות ארוכות, כחלק מתרגיל בו התמודדו גופי הביטחון והחירום עם תרחישים של אירועי טרור בהם גם חטיפת בני ערובה, נחסמו צירי תנועה מרכזיים משעות הצהריים המוקדמות. עומסים הורגשו בין השאר בנתיבי איילון, בכביש מספר 4, בכביש מספר 1 ביציאה מירושלים ובכביש החוף. רק לקראת הערב החלה התנועה לזרום כסדרה.  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק