הנגיד סטנלי פישר הודיע כי הוא ממשיך בתפקידו

נגיד הבנק המרכזי, שמוערך מאוד בישראל ובעולם בזכות התמודדותו עם המשבר הכלכלי, קיבל את הצעתו של ראש הממשלה נתניהו להמשיך קדנציה נוספת בתפקיד. זאת למרות הלחץ מצד משפחתו לשוב לארה"ב. רה"מ ושר האוצר לא חסכו בשבחים על תפקודו של פישר בזמן המשבר הכלכלי

לאחר לבטים ולחצים מצד משפחתו בארה"ב, צפוי נגיד בנק ישראל סטנלי פישר להודיע באופן רשמי כי הסכים להמשיך לקדנציה נוספת. פישר קיבל את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו רק בשבוע שעבר. את הודעתו בכנסת של הנגיד פישר אנו העברנו כאן בשידור חי בערוץ החדשות באתרי האינטרנט של חדשות 2.

מסיבת העיתונאים החמה, הייתה גדושה בשבחים לנגיד על פעילותו בחמש השנים האחרונות. "בכל הראיונות בחודשים האחרונים שנשאלתי על הנגיד אמרתי שיש לנו נגיד שהוא נכס למדינת ישראל", אמר שר האוצר יובל שטייניץ בפתח הדברים. "לראש הממשלה ולי היה ברור כבר לפני מספר חודשים שאנחנו רוצים בהמשך כהונתו של סטנלי". 

"לפני חמש שנים פחות שישה שבועות, עמדתי נרגש בטקס שהתקיים במשכן הנשיא בירושלים, וקיבלתי על עצמי את התפקיד להיות נגיד בנק ישראל", סיפר פישר. "לא יכולתי לדמיין מה יקרה אז בתקופה הראשונה שלי כנגיד. זו הייתה תקופה מאתגרת מאוד עבורי, ונראה שיצאנו ממנה בטוב".

"התמודדנו היטב עם המשבר הכלכלי"

"בתוך כל אלה תפס אותנו משבר כלכלי שקורה אחת למאה שנים, ותסכימו איתי שיחסית למדינות אחרות הגענו אליו מוכנים והתמודדנו עמו בהצלחה", אמר פישר וסיים בהצהרה רשמית על המשך כהונתו, שאמר בהשבעה הראשונה לתפקיד. "זהו כבוד וזכות בשבילי לעמוד כאן כאזרח ישראל ולקבל על עצמי את תפקיד הנהגתו של אחד המוסדות החשובים במדינת ישראל, ואני חושב שזה אומר כן".

פישר נחשב לאחד הנגידים המוצלחים שידעה המערכת הכלכלית הישראלית מאז קום המדינה. גם בעולם רואים בו כאחד האנשים שהצליח להתמודד בצורה מרשימה עם המשבר הפיננסי הקשה לפני כשנה, וכמי ששלט ביד רמה בהתנהלות המערכת הכלכלית של ישראל בהתמודדות עם הסוגייה.

התנהלותו השפיעה רבות על איתנות המשק הישראלי בפני המשבר הכלכלי העולמי, שגרם להתמוטטות של משקים בסדר גודל דומה ברחבי העולם, והיוותה סיבה מרכזית להחלטתו של ראש הממשלה להציע לפישר להאריך את כהונתו בקדנציה נוספת.