איש העסקים קרלוס סלים הדיח את גייטס מתואר "האיש העשיר בעולם"

כמדי שנה מפרסם המגזין "פורבס" את דירוג עשירי העולם. שנה אחרי המשבר הגדול, נראה שמרבית עשירי העולם רק התעשרו. במקום הראשון ברשימה נמצא טייקון התקשורת קרלוס סלים, שעקף את גייטס בכחצי מיליארד דולר

מתברר שביל גייטס, מייסד חברת "מייקרוסופט" כבר לא מחזיק בתואר האיש העשיר בעולם. מגזין פורבס פרסם אמש את רשימת האנשים העשירים בעולם, כשאת המקום הראשון כבש טייקון התקשורת ממקסיקו קרלוס סלים, הונו מוערך בכ-53 מיליארד דולרים.

בשנה החולפת הונו של סלים זינק ב-18 מיליארד וחצי דולר, זאת בשל זינוק של 35% בחברת התקשורת שלו America Movil. הפעם האחרונה שבראש הדירוג ניצב מיליארדר שהוא לא ממוצא אמריקני הייתה בשנת 1994. מבט ברשימה מגלה שמקומם של האמריקנים בדירוג הולך ומצטמצם משנה לשנה.

גייטס, הודח למקום השני (גייטס, הודח למקום השני)
לפני שאתם מפתחים רגשות רחמים על גייטס, כדאי שתדעו שהוא עדיין נמצא במקום השני והמכובד ברשימה. מה שמפריד בינו לבין סלים, הוא סכום שמוערך בכחצי מיליארד דולרים.

במקום השלישי והמכובד נמצא המשקיע מארצות הברית וורן באפט עם 47 מיליארדי דולרים. למרות המשבר הכלכלי העולמי שנגס ברוווחים של משקיעים מכל רחבי העולם, הונם של עשירי העולם צמח בשנה האחרונה בחמישים אחוזים.