נתניהו לפישר: המשך לקדנציה נוספת בראשות בנק ישראל

רה"מ בנימין נתניהו הציע לנגיד סטנלי פישר להמשיך בתפקידו כנגיד בנק ישראל. פישר עדיין לא השיב להצעתו של נתניהו אך ככל הנראה הוא ימשיך בתפקידו לפחות בשנה הקרובה. האם פישר יסכים להצעתו של נתניהו או שמא ייכנע ללחץ של משפחתו וישוב לארה"ב?

האם סטנלי פישר ימשיך לנהל את בנק ישראל? ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט היום להציע לפישר, שמשמש בשנים האחרונות כנגיד בנק ישראל, להמשיך בקדנציה נוספת בראש הבנק. למרות שההצעה לפישר הייתה צפויה, נתניהו סירב עד כה להתייחס לסוגיה.

ההצעה מגיעה שבועות ספורים לפני פגרת הכנסת, שיום היציאה לפגרה בעוד כעשרה ימים הוא תאריך היעד של פישר ושל יו"ר ועדת הכספים משה גפני, לסיים את הדיונים על חוק בנק ישראל ולאשר אותו בכנסת. עיקרי הצעת החוק כוללים הרחבה משמעותית של יעדי הבנק ותחומי האחריות שלו, ובנוסף אמור החוק לפקח גם על שכרם של עובדי הבנק.

פישר מצדו עדיין לא השיב להצעתו של נתניהו. לגלובס נודע כי משפחתו של הנגיד, בעיקר אשתו, לוחצת עליו לחזור לחיק המשפחה בארה"ב ולסיים את תפקידו בישראל. על פי ההערכות, יישאר פישר בתפקידו בשנה הקרובה ואולי אף בשנתיים הקרובות ולא ישלים קדנציה שלמה, זאת כדי לא לגרום לזעזוע בבנק ישראל בתקופה הנוכחית, המאופיינת בחששות שהמשבר הכלכלי יכה שוב במשק.