הצצה למלון של אלי פפושדו: היקר והמפואר ביותר בלונדון

במרכז לונדון ייחנך בשבועות הקרובים ההימור הגדול ביותר בתולדות העיר - כמעט שני מיליארד שקל הושקעו בבניית פארק פלאזה ווסטמינסטר ברידג', מלון היוקרה הגדול ביותר שהוקם בעיר בשנים האחרונות. היזם והבעלים הוא הישראלי אלי פפושדו, שמספר בראיון מיוחד לחדשות 2 על הלילות ללא שינה בדרך להשקת המלון

במקום שעומד היום מלון "פארק פלאזה ווסטמיניסטר ברידג'", עמד עד לפני שלוש שנים הבניין הכי מכוער בלונדון. אבל בשבוע האחרון החל לפעול במקומו מה שאמור להיות הגדול והמפואר שבמלונות בירת בריטניה, ומי שאחראי על כל זה - הוא היזם הישראלי אלי פפושדו.

האימפריה של פפושדו, מי שהקים בעבר את מלון ה"סלע האדום" באילת ואת מלון "סונסטה" בטאבה, שרדה זעזועים לא פשוטים. אולי זה הסגנון הייחודי של פפושדו בן ה-72, שלצד עסקים חובקי עולם, ממשיך לנהל רומנים עם דוגמניות צעירות ממנו בעשרות שנים.

המלון מציע 1,040 חדרים, שכולם מציעים שכלולים שאפילו לא חשבתם עליהם כמו מתג לארבע אפשרויות תאורה. מה שלא תמצאו בחדרים הוא שעון קיר, כיוון שאת השעה אפשר לראות כשמסיטים את הווילון - ישירות ממגדל הביג בן.

עלות ההשקעה: שני מיליארד שקלים

אבל גולת הכותרת היא 540 חדרי "מיני סוויטה" מפנקים שמציעים לתייר נוחות,ושירות ברמה גבוהה במיוחד. השאלה היא האם התיירים יעריכו את כל הפינוק הזה באופן שיוכל להחזיר את ההשקעה העצומה במלון, שגובהה שני מיליארד שקלים.

פפושדו מספר שבימי המשבר הכלכלי הגדול שקדמו לפתיחת המלון, היו לילות שבהם התקשה להירדם מרוב דאגות, אבל היום נראה שהוא יכול לישון בשקט. שלושה ימים אחרי פתיחת המלון הוא כבר מלא באורחים ומרכז הכנסים הענק מכור מראש עד ספטמבר.

אם תהיתם במה מתבטא הפאר, פפושדו מסביר שלאורחי ה-V.I.P נבנו מעליות נפרדות שלוקחות אותם היישר לסוויטות המפוארות שייפתחו בעוד שבועיים. לגברי מנהל המלון הסוויטה היקרה ביותר תעלה כנראה 30 אלף ליש"ט ללילה. אבל אל תדאגו, זה כולל גם ארוחת בוקר.