איך תעברו את פסח ללא חור בכיס?

פורים עבר וזה הזמן להתחיל להתכונן לחג הבא – פסח. זהו חג הניקיונות אך גם המתנות, הסעודות הגדולות והבילויים היקרים. לכן, חשוב כבר מעכשיו להתארגן כלכלית, כדי שלא תמצאו את עצמכם עם חור בכיס אחרי החג. המאמן הכלכלי אלון גל עם שלל הצעות

כמה כסף תוציאו בפסח הקרוב? החג הזה כרוך בלא מעט הוצאות, שרובנו מתקשים להעריך וצריך להתארגן נכון מבחינה כלכלית. אלון גל, מומחה לכלכלה משפחתית, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה עונה לשאלות החשובות - שיעזרו לכם לעבור את חג האביב מבלי להיכנס למינוס בבנק.

איך מנקים את הבית בזול?

הניקיון היסודי בדרך כלל מהווה הזדמנות לשיפוץ הכללי בבית שרצינו כל השנה. מדובר בהוצאה אמוציונאלית, שהפכה טיפה להתמכרות של ממש. לכן, צריך לקבוע כבר עכשיו תקציב קטן שמיועד לטיפוח הבית. כך כשהרצון הזה יעלה נהיה מוכנים אליו.

אם אין שיפוצים, מה ההוצאה הממוצעת לחג למשפחה?

ההוצאה המשפחתית של משפחה סטנדרטית בת ארבע נפשות, כולל מתנות, יכולה לנוע בין 1,500 שקלים ל- 3,000 שקלים למשפחה.

איך מצליחים להקטין הוצאות על ארוחה החג ל-20 סועדים?

הדבר החשוב ביותר, הוא להחליט שזה בסדר להגדיר ברמה החברתית-משפחתית שכל אחד מביא משהו. אז עלויות האירוח יורדות משמעותית. ולגבי טיפוח ועיצוב, קצת אצטרובלים שצובעים אותם במקום לקנות ואזות וזרי פרחים שעולים הון עתק. השקעה ויצירתיות כאן חשובות מאוד ויכולות להוריד את העלויות משמעותית. אפשר לעשות חגיגות מדהימות שכולם יתפעלו מבלי לבזבז כסף.

מתנות תמיד חייבים לקנות - איך חוסכים?

בכל חג מתחיל הריטואל מה לקנות ותמיד בסוף מביאים מתנה שלא משנה אם היא שימושית או רלוונטית, העיקר שעלתה מאות שקלים. זה לא חייב להיות כך. מה שחשוב באמת זה תשומת הלב שמושגת הרבה יותר דרך יצירה פשוטה, אם משקיעים טיפה מחשבה על האדם.

לדוגמא, נניח ויודעים שילד מסוים מאוד אוהב שחקן כדורגל מסוים, אז אפשר להשקיע ולחכות לפני אימון של הקבוצה ולצלם את השחקן מברך אותו לפני החג. הכול מסתכם בנסיעה של 30 שקלים בלבד לאצטדיון ועוד שקל על הדיסק. זו מתנה מצוינת שהילד יעריך הרבה יותר.

איך לנצל את ימי החופש?

חופשה בבית יכולה להיות רעיון מצוין. אפשר גם יום אחד לטייל בחורשה, יום אחר לעשות אש לילה, ואת זה הילדים אוהבים הכי הרבה. גם כאן רצוי להיערך מראש ולהשתמש ביצירתיות.

לסיכום, מי שמשקיע זמן ומחשבה לא שוקע כספית, וגם לא צריך לקחת אחרי החג הלוואות כדי לחפות על הבור.