המסחר בבורסה הופסק - בגלל טעות במכירות

דרמה בת"א: המסחר הסתיים 45 דק' לאחר הזמן הרשמי עקב ניתוק זרם, בשל מכירות שגויות של כ-2 מיליארד שקלים. זאת, לאחר שהמסחר הופסק עקב טעות טכנית של חברת תעודות הסל מבט שהובילה לצניחה של 100% במניות טבע, לאומי, פועלים וכי"ל

רגע של חרדה - הבורסה בת"א (חדשות 2)

כשלוש דקות לפני סיום המסחר ביצעה הבורסה "ניתוק זרם" לאחר שבמניות טבע, פועלים, לאומי ופז נפט נרשמו צניחות של 100% במכרז הנעילה - כתוצאה מטעות טכנית של חברת תעודות הסל מבט, שהזרימה הוראות מכירה במחירים אפסיים (כנראה טעות בציטוטים בין אגורות לשקלים) לאותן מניות בהיקף של כ-2 מיליארד שקל.

המסחר התחדש בשעה 17:00 ושלב הנעילה הסתיים ב-17:15, כאשר אותן מניות בהן הראו המסכים כי איבדו את כל שווין, שבו לרמות הדומות לאלו בהן נסחרו טרם הטעות.

בסופו של דבר רשמה הבורסה עוד יום חיובי, תוך שהיא רוכבת על גל העליות העולמי בהשראת העליות שנרשמו אמש בוול סטריט והיום באסיה ובאירופה. פתיחה חיובית בוול סטריט גם היום לאחר שלפני תחילת המסחר שם פורסמו נתונים חיוביים מענף הנדל"ן, המצביעים על המשך ההתאוששות בארה"ב.

טבע ממשיכה לבלוט תוך שהיא מרכזת את המחזור הגדול בבורסה ונסחרת בניגוד למגמה, זאת בעקבות הדוחות והתחזיות ששחררה אתמול. נייס שפרסמה היום דוחות טובים מהתחזיות המוקדמות מובילה את העליות במעו"ף.