גליה מאור בבלוג שלה: מוותרת על תפקיד יו"ר בנק לאומי

מנכ"לית בנק לאומי, גליה מאור, הודיעה בבבלוג באתר האינטרנט של הבנק כי היא לא מתכוונת להתמודד על תפקיד יו"ר בנק לאומי לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה והרשות לניירות ערך התנגדו לכך, וכתבה: "צעד זה יתרום ליציבותו של הבנק". מאור תמשיך לכהן בתפקיד מנכ"לית בנק לאומי

לא תתמודד על תפקיד היו"ר. גליה מאור (חדשות 2)

גליה מאור החליטה: "אני מסירה את מועמדותי לתפקיד יו"ר בנק לאומי". בפוסט שכתבה בבלוג שלה באתר הבנק, כותבת מאור כי היא קיבלה את ההחלטה מתוך רצון לתרום לשימור הצלחתו ויציבותו של הבנק. עם זאת, למרות ההחלטה, הודיעה מאור כי היא מתכוונת להמשיך ולכהן כמנכ"לית הבנק.

החלטתה של מאור הגיעה לאחר שהרשות לניירות ערך והיועץ המשפטי לממשלה פסלו את מועמדותה של מאור לתפקיד היו"ר מסיבות שונות. "סוגיית המינוי שלי כדירקטורית אינה סוגיה משפטית במהותה", אומרת היום מאור בתגובה לטענותיו של היועץ המשפטי לממשלה, לפיהן מינויה לכס יו"ר הבנק מהווה עבירה על חוק הצינון.

"כל חיי, בכל תפקידי ובכל מקום בו שירתתי, נהגתי על פי החוק, וברוח החוק", כתבה מאור. "נאמנה לדרכי ולערכי. לא אעשה דבר שיש בו ולו ספק של הפרה של חוק או תקנה כלשהי. אם קיימת מחלוקת על פרשנות משפטית, הרי שבית המשפט הוא המקום הראוי לבירורה".

בסיכום דבריה, פונה מאור לאלה שהכשילו את מינויה: "מינוי מנכ"ל לתפקיד יו"ר של אותה חברה הוא נוהג לגיטימי, נפוץ, מתוכנן ומבורך, המקובל במאות ואלפי ארגונים, בארץ ובעולם, לרבות בנקים ובזכותו משכיל הארגון לשמר את הידע והניסיון הארגוני הנצבר".