בקרוב: עוד ספרה ללוחית הרישוי

במשרד התחבורה מצאו פתרון לבעיית מספרי לוחיות הרישוי ההולכים ואוזלים: בקרוב יעברו בישראל ללוחיות רישוי בנות 8 ספרות, במקום ל-7 היום. על פי ההערכות, בתוך כ-3 שנים ייגמר מלאי המספרים הריאליים

אילוסטרציה (חדשות 2)

ישראל תעבור בקרוב ללוחיות רישוי בנות שמונה ספרות, במקום שבע ספרות היום. מדובר בפרוייקט השני בגודלי רק לפרוייקט "באג 2000" מתחילת העשור הקודם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הקצב המוגבר של מכירת כלי הרכב החדשים בישראל מאלץ את משרד התחבורה לשנות את שיטת מספרי הרכב. מבדיקת המדען הראשי של משרד התחבורה עולה כי בקצב הנוכחי ייגמרו למעשה המספרים הריאליים בתוך פחות משלוש שנים.

במשרד בחנו מספר פתרונות לבעיה, כמו למשל מעבר למספר שמורכב מאותיות וספרות כפי שמקובל באירופה למשל, אולם בסופו של דבר הוחלט כי ישראל תאמץ את השיטה של מעבר ללוחיות רישוי בנות שמונה ספרות.

מאות מיליוני שקלים

מתברר שזהו פרויקט כלל לא פשוט. יש לו השלכות על שורה ארוכה של גורמים, כולל משרדי הממשלה, משטרה, בנקים, יבואני רכב וחברות ליסינג, רשויות מקומיות ועוד, והוא יעלה ככל הנראה מאות מיליוני שקלים. עיקר העלויות ישמשו לביצוע שינויים במערכות המידע שכיום מבוססות על מספרי רישוי בני שבע ספרות.

פיילוט של מעבר לשיטה החדשה יחל בשנה הבאה, כשהשאיפה היא להתחיל את המעבר הלכה למעשה בינואר 2017. כעת נותר רק לראות כמה ישלמו על זה בעלי הרכב.