חדשות טובות: עלייה בביקוש לעובדים במשק

מדד ביקוש עובדים חדשים במשק של חברת ההשמה manpower מצביע על נתונים מעודדים המראים כי המשבר הכללי כנראה מאחורינו. על פי המדד, בחודש דצמבר חלה עלייה של כ-6% בביקוש לעובדים בכל ענפי המשק - למעט בחינוך

המצב עדיין פחות טוב מלפני המשבר (חדשות 2)

סימנים של התאוששות במשק: על פי מדד שמפרסמת חברת ההשמה Manpower חלה בחודש דצמבר 2009 עלייה של 6% בביקוש לעובדים חדשים בכלל ענפי המשק הישראלי, לעומת חודש נובמבר. עם זאת, המצב עדיין פחות טוב משנה שעברה, אז הביקוש לעובדים בחודש דצמבר עמד על 1.3% יותר.

המדד משוקלל על בסיס בדיקה ומעקב של מודעות ה"דרושים" המתפרסמות בעיתונות הכתובה. "העליות המתונות בביקוש עובדים בכל ענפי המשק בחודש דצמבר 2009 מחזקות את מגמת ההתייצבות המאפיינת את החציון השני של שנת 2009", מציינת אורנה סגל, מנכ"ל Manpower ישראל. סגל מביעה אופטימיות לגבי השנה הזו וצופה כי הביקוש ימשיך לגדול בכל הענפים.

יותר עבודה - לא בחינוך

ענך החינוך - היחיד שחלה בו ירידה (חדשות 2)
נתון מעניין שעולה מניתוח חברת ההשמה מתייחס לענף החינוך, בו דווקא חלה ירידה בביקוש לעובדים - לעומת שאר המשק. השנה נפתחו 11.7% פחות מקצועות חינוך. בצד השני של הסקאלה נמצא ענף משאבי האנוש, שם חלה העלייה החדה ביותר בביקוש לעובדים חדשים בשיעור של 21.2%. גם ענף השיווק זוכה לעדנה ולאחרונה גובר הביקוש למנהלות שיווק ומנהלות מותג.

על פי נתוני המדד שמפורסם, הביקוש לעובדים חדשים בכלל ענפי המשק ברבעון הרביעי של 2009 עלה ב-7.1% בהשוואה לרבעון השלישי וירד ב-10.7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. העלייה בסך הביקוש לעובדים ברבעון הרביעי של 2009 היא העלייה הרבעונית השנייה ברציפות.