מחר: המע"מ יורד - המחירים לא

למרות הודעתו הדרמטית אתמול של שר האוצר יובל שטייניץ על הורדת המע"מ, ככל הנראה לא יספיקו בעלי העסקים לעדכן את המחירים. כנראה שנצטרך לחכות עוד מספר ימים כדי להנות מההוזלה

האם לא נזכה להנות מהורדת המע"מ החל ממחר? ההחלטה על הורדת המע"מ ב-0.5% שהתקבלה על ידי שר האוצר יובל שטייניץ הייתה כנראה נמהרת מידי, טוענים בעלי העסקים. יום לפני מועד הורדת המע"מ טוענים אותם בעלי הרשתות כי לא יספיקו להיערך בהתאם להנחייה החדשה.

בחנויות וברשתות הגדולות טוענים כי מעולם לא הורד שיעור המע"מ בהתראה כה קצרה, והם פנו בטלפונים נזעמים לרשות המיסים והסבירו כי לא יוכלו להכיל על עצמם את ההוזלה במחיר במהירות כזאת.

ברשות המיסים פרסמו הנחיות שמבהירות כי העסקים שלא יורידו את המחירים החל ממחר יפעלו בניגוד לחוק, אך כנראה שגם ההודעה הזאת הייתה יותר מבלבלת מעוזרת. על פי כל ההערכות החל ממחר לא נראה באמת הורדה במחירים ברשתות ובעסקים הגדולים.

אתמול הודיע במפתיע שר האוצר יובל שטייניץ כי יפחית את המע"מ בשיעור של 0.5% החל מתחילת השנה האזרחית החדשה. ממשרד האוצר נמסר כי הורדת המע"מ ל-16% באה כדי לנסות להגדיל את הצמיחה במשק ולצמצם הפערים בין השכבות בחברה.