חברה ישראלית מצאה נפט בראש העין

חברת גבעות שמנהלת פרויקט קידוחים בחיפושיה אחר נפט בארץ, הודיעה על גילויים "כמויות משמעותיות של נפט" בראש העין. עם פריצת ההודעה על הזהב השחור - זינקו מניות החברה הנסחרות בבורסה בקרוב ל-300%. עדיין מוקדם לומר האם הכמויות שהתגלו יצילו את ישראל מהתלות שלה בייבוא הנפט, אך בכל מקרה מדובר בבשורה

קשה להאמין מה גרם לישראלים להשקיע בחיפוש אחר נפט בשטח מדינת ישראל דלילת המשאבים הטבעיים, אך ישראלים רבים שואלים עצמם כעת מדוע לא השקיעו במניית חברת "גבעות" שזינקה היום בקרוב ל-300% לאחר מציאת מצבור הנפט בראש העין.

חברת חיפושי הנפט גבעות דיווחה היום שגילתה מצבור נפט בקידוח "מגד 5" הנמצא בראש העין. עדיין לא ברור בשלב זה באילו כמויות מדובר, אך החברה מציינת כי מדובר ב"כמויות משמעותיות".

"אתמול בין השעות 22:00-23:00 במהלך הקדיחה נמדד בבוץ הקידוח מעל 60% גז ביחד עם כמויות משמעותיות של נפט", הודיעה החברה. הודעה זו הספיקה כדי לגרום למשקיעים לעוט על מניות החברה, שזינקו במסחר בבורסה מאז שעת הפרסום.

החברה, שהחלה להיסחר בבורסה בשנת 1993, התחילה את עבודות הקידוח ב"מגד 5" בתחילת חודש יוני. עד כה הושקע סכום של 50 מיליון דולר בקידוחים, אולם הזהב השחור נמצא כאמור רק הבוקר. קידוח הנפט הראשון שהצליח במדינת ישראל היה בשנת 1955 בשדה הנפט של מושב חלץ שבנגב. עד היום לא נרשמו הצלחות נוספות בתחום בשטח המדינה.