צפו בוועידת ישראל לעסקים 2009

מאות אנשי עסקים מהארץ ומהעולם, לצד פוליטיקאים בכירים, התכנסו לדון בנושאים הבוערים העומדים על סדר יומו של המשק הישראלי: ההתאוששות מהמיתון, ההיי-טק, שוק הנדל"ן, הבורסה, החינוך ועוד. והיום: ראש הממשלה נאם בוועידה. צפו בדיוני היום השני

ועידת ישראל לעסקים 2009 של "גלובס" נפתחה במוצאי שבת האחרונה במלון "דיוויד אינטרקונטיננטל" בתל אביב, בהשתתפות מאות אנשי עסקים מהארץ ומהעולם. הוועידה מתקיימת זו השנה ה-15 ברציפות, ועומדת השנה בסימן נקודת המפנה שלאחר המשבר הכלכלי הגדול. את דיוני הוועידה אנו מעבירים כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

הבוקר, בפתח יומה השני של הוועידה, יתכנס פאנל מיוחד שייעסוק במצב מערכת החינוך בישראל. בין הנושאים שיעלו לדיון בכנס ינסו מומחים לענות על השאלות - היכן ממוקם נושא החינוך בסדר העדיפויות הלאומי של ישראל? והאם ישראל מסוגלת להתחרות בשאר העולם. בסופו של הדיון, בשעה 10:30, צפוי לעלות לדוכן הנואמים ראש הממשלה בנימין נתניהו שלוקח גם הוא חלק בוועידה.

במרכז הדיונים בוועידה עומדים הנושאים הבוערים העומדים על סדר יומו של המשק הישראלי: ההתאוששות מהמיתון, ההיי-טק, שוק הנדל"ן, הבורסה, החינוך ועוד. בוועידה ייטלו גם חלק, שר האוצר, יובל שטייניץ, שר השיכון, אריאל אטיאס, שר החינוך, גדעון סער, ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, ובכירים במערכת הבנקאית ובשוק ההון.

דנקנר - איש העסקים של 2009

בפתח הוועידה הוכרז איש השנה בעסקים של "גלובס" לשנת 2009 - איש העסקים נוחי דנקנר. דנקנר, בעל השליטה על קבוצת IDB, זכה לכבוד הודות ל"הערכתו נכונה ערב המשבר כי אנו עומדים בפתחו, בניגוד לאנשי עסקים רבים אחרים".

"אני שמח להיות אחד מכם", אמר דנקנר לנוכחים בוועידה, "ולהיות מבין המובילים את המשק הישראלי. אני מוקיר תודה על שנפל בחלקי להוביל את קבוצת IDB". דנקנר התייחס גם להתאוששות הכלכלית ואמר: "אני חש שהשמחה קצת מוקדמת. אינני יודע איזה כיוון תתפוס היציאה מהמשבר. הסיכונים לא מעטים. התרחיש הבסיסי הוא יציאה מהמשבר תוך שיפור הדרגתי מתון וחזרה לצמיחה".