צפו בווידאו: מכלף צועק על לבייב "אתה שודד"

דיון סוער התנהל היום בבית המשפט המחוזי בת"א בנושא בקשתה של "אפריקה" לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח אחת כדי לאשר את הסדר החוב. ביציאה מבית המשפט ליווה ישראל מכלף את לבייב ולא הפסיק לצעוק לו: "שודד, שודד!", ואיש העסקים ענה: "בשביל זה יש בית משפט". צפו בעימות

דיון סוער התנהל הבוקר בבית המשפט המחוזי בת"א, בראשות השופטת ורדה אלשיך, בנוגע לבקשתה של "אפריקה-ישראל" לכנס אסיפת מחזיקי אג"ח אחת כדי לאשר את הסדר החוב.

אלשיך שמעה את דבריהם של הנוכחים, נציגי הצדדים הקשורים להסדר החוב באפריקה, אמרה להם כי לא תקבל היום הכרעה בעניין ושלחה אותם לסבב פגישות נוסף כדי לנסות להגיע להבנות ביניהם, בטרם תכריע. ההכרעה בנושא נדחתה ל-20 בדצמבר.

בסיום הדיון התרחשה מיני-דרמה ביציאה בית המשפט כאשר ישראל מכלף, שכבר נעצר פעמיים בשל איומים על לבייב, ליווה אותו עד היציאה, חמש קומות למטה, ולא הפסיק לצעוק לו: "שודד, שודד!". לבייב לא התרגש מהדברים, והשיב: "בשביל זה יש בית משפט".

לבייב: נגיש תלונה במשטרה

דוברו של לבייב מסר בתגובה כי "מדובר בפולש לקרקע בדרום תל אביב שבמשך שנים נוהלו נגדו הליכים משפטיים במנהל מקרקעי ישראל, במטרה לפנותו משטח אליו פלש באופן לא חוקי".

"לימים, אף בית המשפט פסק לפנותו", נמסר בתגובת לבייב. "בעקבות החלטת בית המשפט, מכלף החליט לפעול בניגוד לחוק תוך מסע איומים ופגיעה בלבייב ובני משפחתו. מכלף היה נתון במשך מספר חודשים במעצר כתוצאה מאיומים אלה".

"לאחרונה, אף הוגש נגד מכלף כתב אישום בנושא. לאור האיומים היום של מכלף בבית המשפט בכוונתנו להגיש תלונה נגדו במשטרת ישראל, ובנוסף לבקש מהפרקליטות שתחמיר את תנאי מעצרו מחשש למימוש איומיו".

בדיון היום השופטת אלשיך הייתה אמורה להכריע האם החברה חדלת פירעון, החלטה שתקבע את המשך דרכו של ההסדר באפריקה. מלבד לבייב, כל צמרת אפריקה ישראל הגיעה לדיון, כולל המנכ"ל איזי כהן, סגן היו"ר נדב גרינשפון ועורכי הדין המייצגים את החברה, ובכללם אורי ברגמן.