סוף טוב: עוף העמק החדש חזר לפעול

200 עובדי מפעל עוף העמק ברמת ישי חזרו היום סוף סוף לעבוד: הם ישבו בבית 8 חודשים, מהם חודשיים ללא דמי אבטלה. הבוקר הושלמה סופית העברת הבעלות במפעל והתקבלו כל האישורים. מאבק עובדים עם סוף טוב

מאתיים עובדים חיכו לרגע הזה כבר שמונה חודשים, והיום סוף סוף קווי הייצור במפעל "עוף העמק החדש" ברמת ישי - החלו להסתובב.

עובדות המפעל אסתר טקווארה וברכה שושן, שהפכו לסמל המאבק, חזרו היום לחייך. "יש לנו למה לקום לעבודה, יש לנו סדר יום", אמרה ברכה והוסיפה "לראות את הפועלים והחברים - איך הם מבסוטים".

שתיהן אינן צעירות ולמרות זאת, הן לא הפסידו אף הפגנה נגד סגירת המפעל. אסתר, שעבדה במשך 21 שנים במפעל, לא ראתה שום אופציה אחרת מלבד לשוב ולעבוד במפעל, ואחרי שמונה חודשים שבהן היא ישבה בבית - היא כבר לא מודאגת.

המשך עבודת המפעל מתרחש הודות לבעלים שהתחלקו. רמי לוי ושלושה שותפים רכשו את המפעל ויש אפילו עובדים חדשים. את השינוי הגדול רואים על פני העובדים שהציגו את השם החדש: "עוף העמק החדש".

העבודה במפעל קשה, היא מתבצעת בקור מקפיא וגם השכר נמוך, אבל בעוף העמק פגשנו היום רק פרצופים מחייכים. כעת העובדים יזכו לסדר יום, למשכורת קבועה והיום הם זכו גם לקבל את כבודם בחזרה. המסר שלהם ברור "לא לוותר אף פעם, להאמין במקום העבודה ולהיות גאה בו עד הסוף", סיכם אחד העובדים.