מס הבצורת: קמפיין חדש קורא לסמס לשטייניץ - "אפשר להתקלח אצלך?"

בעוד בכנסת מתגבשת פשרה לפיה מס הבצורת יוקפא ל-4 חודשים, מינואר ועד אמצע אפריל 2010, ובמקביל יעלו תעריפי המים לציבור באופן מדורג - קמפיין המחאה עולה מדרגה. עלונים שמחלקת תנועת עמ"י (עתיד מדינת ישראל) מציינים את מספרי הטלפון הנייד של שטייניץ ואורי שני וקוראים לישראלים לשלוח להם הודעות SMS כמחאה על המס

שר האוצר שטייניץ. יסכים למקלחת? (חדשות 2)

אחרי ימים של דיונים בלתי פוסקים, דעות מדעות שונות וסערה ציבורית, מסתמנת פשרה בעניין הקפאת היטל הבצורת. בגלי צה"ל דווח הבוקר כי על פי הצעה חדשה שגובשה, המנוגדת לדעתו של שטייניץ, מס הבצורת יוקפא ל-4 חודשים, מינואר ועד אמצע אפריל 2010, ובמקביל יעלו תעריפי המים לציבור באופן מדורג - עד לזינוק של 40%.

ההסדר יוגש מחר ע"י מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, לאישור ראש הממשלה בנימין נתניהו. הפשרה גובשה לאחר שבמשרד האוצר, כאמור, התנגדו להקפאת ההיטל, ומנגד במשרד התשתיות תמכו בו, במקביל להעלאת תעריפים מדורגת.

השבוע אמר שר התשתיות, עוזי לנדאו, במסיבת עיתונאים: "לא הופתענו מחשבונות המים הגבוהים שאנשים קיבלו. זו היתה תוכנית חירום והתלונות לא הפתיעו אותנו", והודיע כי יגיש לממשלה בימים הקרובים הצעת פשרה להקפאת ההיטל, זאת במקביל להעלאת התעריפים.

ואילו שר האוצר יובל שטייניץ אמר אתמול: "ההיטל הביא לצמצום משמעותי בצריכה, אז אני מציע שלא נפעל לפי שיקולים של פופולריות. זה לא נכון להקפיא".

"סמסו לשטייניץ: אפשר להתקלח אצלך?"

בעוד המגעים לפשרה נמשכים, המחאה נגד היטל הבצורת עולה מדרגה נוספת. תנועת עמ"י (עתיד מדינת ישראל) מתחילה להפיץ עלוני מחאה נגד המס, בהם היא קוראת לאזרחי ישראל לשלוח SMS לשר האוצר, יובל שטייניץ, שבו ייכתב: "שטייניץ, אפשר להתקלח אצלך?".

בתנועה מפיצים את מספרי הטלפון הנייד של שר האוצר וכן של יו"ר רשות המים אורי שני וקוראים לישראלים לשלוח לשר הודעות SMS על מנת לבקש "לבוא להתקלח אצלם בבית". העלון מפציר בישראלים לספר לשטייניץ ולשני "שהמצב מקשה עליכם ועם קצת עזרה מהם תצליחו להחזיק מעמד עם מס הבצורת".

"שמענו אתמול את שטייניץ מסביר כי מס הבצורת הוא לא מה שהציבור רוצה אלא מה שהציבור צריך", אומר גד הרן, יו"ר עמ"י. "האמירה האכזרית הזאת המתייחסת למס שאינו מועבר כלל לפתרון משבר המים חמורה ביותר בעינינו. לכן, אנו פונים למי שקשה לו שיפנה באופן דמוקרטי לאנשים שאחראים על המצב ויבקש מהם עזרה. מי שמעניש הוא זה שיפתור את מצוקת המוענשים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק