דירוג המתים שממשיכים להרוויח הרבה כסף

לפני מותו נכנס מייקל ג'קסון לחובות כספיים כבדים. אבל עכשיו, לאחר מותו, "מלך הפופ" יכול לנוח בשלום על משכבו. מאז מותו הוא הרוויח יותר מ-90 מיליון דולר, והוא מדורג היישר במקום השלישי ברשימת הידוענים המתים המכניסים ביותר השנה, כפי שדירג המגזין 'פורבס'. אז מי הם המתים הרווחיים ביותר? הרשימה המלאה

מתים אבל ממשיכים להרוויח (סקי)

חלקנו נעבוד קשה כל החיים ותמיד נישאר תפרנים. אבל יש כאלה שאפילו אחרי המוות ממשיכים לעשות כסף - והרבה: המגזין 'פורבס' מדרג השבוע את רשימת ה"מתים המכניסים ביותר". בראש הרשימה ניצב מעצב האופנה איב סן לורן, שהרוויח השנה 350 מיליון דולר בעיקר בעקבות יצירות אמנות רבות שנמכרו מעזבונו, בסכום של למעלה מ-100 מיליון דולר. כמה חבל שהוא לא יוכל ליהנות מהרווחים.

מיד אחריו ברשימה - צמד המלחינים המנוחים הארט רודג'רס ואוסקר המרשטיין. השניים הרוויחו השנה 144 מיליון דולר, 72 מיליון כל אחד.

למקום השלישי הגיע "מלך הפופ" מייקל ג'קסון שאחוזתו "נוורלנד" נקנתה ב-90 מיליון דולר. תזרים המזומנים של ג'קסון המנוח גדל באופן משמעותי אחרי מכירת הזכויות לסרט על מופע האחרון שלו, שעלה השבוע לאקרנים ברחבי העולם. הסרט מספק הצצה לחזרות למה שהיה אמור להיות החזרה של ג'קסון למרכז תשומת הלב של עולם הבידור.

ב'פורבס' מעריכים כי ג'קסון הפך לעשיר יותר ב-90 מיליון דולר בזכות הזכויות על הסרט, ובעוד חמישה מיליון וחצי דולר - על מכירת השירים מהמופע, מכירה שיצאה לדרך ביום בו ג'קסון מת בחודש יוני האחרון.

גם אלביס ממשיך לעשות כסף

אלביס פרסלי הוא הרביעי ברשימת הסלבריטאים העשירים והמתים. ה"מלך" הרוויח 55 מיליון דולר רק בשנה האחרונה, ויורשיו של פרסלי ממשיכים ליהנות מהפירות על הצלחתו גם היום.

הסכם שהושג השנה בנושא הזכויות לסרטי "שר הטבעות" היה יכול לשמח את הסופר ג'.ר.ר. טולקין שהרוויח 50 מיליון דולר אחרי בוררות, אבל הוא אפילו לא קרא על זה בעיתון. טולקין, שמת לפני 35 שנים, הוא החמישי ברשימת העשירים המתים המרוויחים של השנה. במקום השביעי ברשימת העשירים שנפחו נשמתם נמצא ג'ון לנון שנרצח ב-1980, עם הכנסות של 15 מיליון דולר.

הרשימה המלאה של פורבס - 13 המתים שהתעשרו השנה:

1. איב סן לורן
2. רודג'רס והמרקטיי
3. מייקל ג'קסון
4. אלביס פרסלי
5. ג'.ר.ר. טולקין
6. צ'ארלס שולץ
7. ג'ון לנון
8. ד"ר סוס
9. אלברט איינשטיין
10. מייקל קרייצ'טון
11. אהרון ספלינג
12. ג'ימי הנדריקס
13. אנדי וורהול