גולש חדשות 2 שאל - והנגיד ענה

ביום שבת הקרוב יתארח נגיד בנק ישראל סטנלי פישר לראיון מיוחד בתכניתנו "פגוש את העיתונות". הנה הצצה ראשונה לראיון המעמיק, בו ענה פישר לשאלה של סמיר

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר יתארח בסוף השבוע בתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס וידבר על כל הנושאים הבוערים שעל סדר היום הכלכלי-חברתי בישראל. אבל עוד לפני שידור התכנית המלאה ביום שבת בשעה 17:45, השיב הנגיד לשאלות גולשי חדשות 2 באינטרנט. אנו מביאים לכם הצצה מהריאיון המלא עם הנגיד.

"אתה מתגאה שהמשבר הכלכלי מאחורינו?", שאל הגולש סמיר את הנגיד, והוסיף עוד שאלה: "מתי האזרח הפשוט ירגיש את זה?". פישר השיב כי המומחים הכלכליים חושבים שהמצב משתפר כשרק מתחילים לצאת מהמשבר. "כשמגיעים לשפל במשק, ואז מתחילים לצמוח, אז הכלכלנים חושבים שיש שיפור", הסביר.

"בכל מה שקשור לאזרח", אמר פישר, "בינתיים המצב לא טוב - כל עוד האבטלה ברמה גבוהה. רק אחרי שנה-שנתיים יתחילו להרגיש (שיפור)".

בין הטובים בעולם

לאחר שנבחר לאחד משבעת הנגידים הטובים בעולם, ולקראת יציאה אפשרית מהמשבר הכלכלי העולמי, ינסה פישר להבהיר בתכנית את המדיניות הכלכלית שאותה הוא מנחה.

לא מעט מהלכים כלכליים משמעותיים סיפקו כותרות בחודשים האחרונים. התערבות בנק ישראל בשערי המט"ח, מינויו של דני דנקנר ליו"ר בנק הפועלים, שיעורי האבטלה בישראל ומצבם של בעלי ההון - כל אלה יהיו בין הנושאים שסביבם יתנהל הדיון עם פישר בתוכנית.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק