האם האמונה של לב לבייב נסדקת?

איל ההון לב לבייב הוא שומר מצוות הידוע באדיקותו - גם בעסקיו, אך כעת ייתכן שהמשבר הכלכלי גורם לו לחשוב פעמיים. לאחרונה שוקל המיליארדר, העומד בראש אפריקה-ישראל, לאפשר את פתיחת פארק השעשועים שבבעלותו גם בשבת. הפארק הממוקם באילת ככל הנראה נקלע לקשיים כספיים

לבייב מפסיק להאמין? (חדשות 2)

המשבר הכלכלי משפיע על האמונה? לב לבייב, המיליארדר והבעלים של "אפריקה-ישראל", שוקל לאחרונה לפתוח את פארק השעשועים שבבעלותו "עיר המלכים" גם בשבת. זהו צעד יוצא דופן מצידו של לבייב המגדיר עצמו כיהודי חרדי שומר מצוות, שרבים מעסקיו סגורים בשבת מפאת אמונתו של הבעלים.

"עיר המלכים" הממוקמת באילת לא פתוחה בשבת למבקרים, זאת בשל התחייבויות לחברת אפריקה-ישראל שהיא אחת מבעלות השליטה במקום. גם שאר העסקים שנמצאים תחת שליטתו של איל ההון אינם פועלים בשבת ובחגים, כמו קניון רמת אביב.

בשל מצוקה כלכלית אליה ניקלע פארק המבקרים הממוקם בצפון העיר, יש צורך להזרים כספים למקום. ההכנסות של הפארק הולכות ומצטמצמות בקצב מהיר במיוחד.

בשנת 2009 נרשמה ירידה משמעותית בהכנסות של המקום, שהרווחי בשמונת החודשים האחרונים כ-1.33 מיליון שקלים, לעומת 4.2 מיליון שקלים בשנת 2008 ו-10.5 מיליון שקלים בשנת 2007.

ככל הנראה החברות אפריקה-ישראל ואלרן שמחזיקות במקום שוקלות כרגע לנקוט בצעדים נוספים כדי להזרים כסף למימון ואחזקת המקום. במידה והפארק יפתח בשבת זה יהיה צעד מפתיע ולא צפוי מצידו של לבייב.

לבייב יאלץ לוותר על אפריקה ישראל?