טעות של מס הכנסה עולה לכם ביוקר

עיתון 'מעריב' חושף הבוקר כי באג בתוכנת גביית מיסים גובה מאות ואף אלפי שקלים יותר בשנה. מי צריך לרוץ למס הכנסה? עובדים שמפקידים את הכסף שלא דרך המעביד. ברשות המיסים מודים בטעות, ומזמינים את מי שנפגע כתוצאה מהליקוי לדרוש את כספו חזרה

בידקו אם אתם משלמים יותר מדי מס הכנסה

מרוויחים פחות מ-37 אלף שקלים בחודש? יכול להיות שאתם משלמים יותר מדי מס הכנסה. בחשיפת עיתון 'מעריב' שמתפרסמת הבוקר, במוסף העסקים של העיתון, מתברר כי באג במחשבי מס ההכנסה גורם לגביית יתר של עצמאיים ואף אצל חלק מהשכירים.

על פי החשיפה, טעות בתוכנת חישוב המס מעלה את סכום גביית המס שגובה מס ההכנסה מעובדים שמפקידים כסף לקופות הגמל. הטעות רלוונטית לעצמאיים ולשכירים שמפקידים את הכסף שלא דרך המעביד, וממלאים דוח למס הכנסה באופן עצמאי. הטעות יכולה לעלות לכם מאות ואף אלפי שקלים בחודש.

רו"ח יוסי גסנר, מי שחשף את הבאג אומר כי בעקבות פנייתו כל מי "שלא קיבל את מלוא הטבות המס בשל הליקוי בתוכנה, יכול לפנות במכתב למפקח מס הכנסה ולבקש ממנו להכריח את המחשב לערוך עבורו חישוב מיוחד".

מרשות המיסים נמסר כי "תוכנת החישוב המופעלת על-ידי מחשב מס הכנסה נועדה להפחית את חבות המס בגין הפקדות לקופות גמל באופן המיטיב ביותר". עם זאת, מסכימים במס הכנסה כי ישנם מקרים מסוימים ומזמינים "כל מגיש דוח לפנות לרשות המסים ולבקש שחישוב ההטבה ייעשה בדרך המוצהרת על-ידיו בדוח, כך שיקבל את מירב ההטבה".