לבייב: "נערכים כאילו המשבר לא נגמר"

"אפריקה" הפסידה 1.3 מיליארד שקל ברבעון השני - ומזהירה שלא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה. לב לבייב הסביר לעיתונאים את ההפסדים

אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב פרסמה הלילה את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של שנת 2009. מדוחות הקבוצה עולה כי ההפסד הנקי שלה ברבעון השני, הגיע ל-1.3 מיליארד שקלים. הבוקר כינס לבייב מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה פירט את ההפסדים והגורמים להם. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי ורציף כאן באתר.

"הביטחון שהיה לנו באפריקה ובנכסי החברה הוא באותו רמה ועוצמה שהיו קודם", ענה לבייב לשאלת העיתונאים. "אנו נוקטים בצעדים אחראיים יותר. אנו נערכים כאילו המשבר לא נגמר. צריכים ללכת על הצורה הבטוחה ביותר ולקחת את כל זה בחשבון".

"אפריקה" הזהירה כי היא לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה ולכן החליטה ללכת להסדר חוב עם נושיה, ובהם המוסדיים והבנקים. לפני כשבועיים, מיד לאחר פרסום דוחות אפ"י פיתוח, פירסמה אפריקה ישראל אזהרת רווח שבה דיווחה כי תציג ברבעון השני הפסד של 1.4 מיליארד שקל בעקבות ירידות ערך בארה"ב וברוסיה.

אזהרת הרווח הופכת, כאמור, את השורה התחתונה לחדשה הפחות דרמטית שסיפקה הלילה אפריקה ישראל ומפנה את המקום לכותרת האמיתית: הקבוצה הודיעה כי בישיבת דירקטוריון מיוחדת החליטה "לפתוח בהידברות עם כלל מחזיקי האג"ח של החברה לגיבוש תכנית לארגון מחדש של מצבת התחייבויותיה של החברה". ובמילים אחרות: אפריקה מנסה להגיע להסדר עם בעלי האג"ח, מחשש שלא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק