רוכש פרטנר אילן בן-דב בראיון ראשון: "החיים יפים"

ראיון ראשון עם איש העסקים שאחראי לאחת מעסקאות הענק במשק הישראלי. אילן בן-דב מתרגל למעבר לפרטנר - אבל גם לא שוכח את הקהילה. הערב הוא חנך מרפאה שיניים שמממנת טיפולים למעוטי יכולת ונזקקים. "אני משתדל לשמור על אותם ערכים של ניקיון, נתינה ויושרה", הוא מסביר. צפו בראיון המלא

אז מיהו באמת אילן בן-דב: איש עסקים ממולח או נדבן בעל לב רחב? מבחינתו, אין סתירה. "זה חייב להתחבר", מסביר בן-דב בראיון ראשון מאז רכש את פרטנר ב-5.29 מיליארד דולר מחברת האצ'יסון. "אנחנו מי שאנחנו בכל סיטואציה בחיים", הוא משוכנע.

בן-דב הוא ממש לא איש של מילים. פרטים על העסקה ששיגעה את המשק הוא לא מוכן לנדב, וגם מסרב לדון בעסקה יותר מדי. "אני פה. אני בכאן ועכשיו. החיים יפים - והכל בסדר", הוא מסכם.

אבל על נושא אחד איש העסקים כן מסכים לדבר - ובשמחה. הערב חנך בן-דב ביפו מרפאת שיניים מרשת "דרך הלוטוס", שתפעל למען ילדים ממשפחות מעוטות יכולות. ברשת מטופלים ילדים בגילאים 6-18 שזוכים לכ-60 אלף טיפולים בשווי 20 מיליון שקלים. "גם בעולם החומרי שאני מבלה בו חלק מהזמן, אני משתדל לשמור על אותם ערכים של ניקיון, נתינה ויושרה", מסביר בן-דב.

עסקת ענק ב-5 דקות

"היתה עבודת הכנה נפלאה של הצוותים בארץ וכשהגעתי לכאן כל מה שהיה צריך לעשות זה קצת לתת וקצת לקבל", אמר בן-דב מיד לאחר החתימה ההיסטורית לפני כשבועיים. "העסקה הכי גדולה במשק נסגרה בחמש דקות. המוכר, לפני שסגר עיסקה, בדק שאנחנו יכולים לשלם. אנחנו חברה ישראלית, בעלי המניות ישראלים ונעשתה כאן עבודה נהדרת".

בן-דב נולד ביד אליהו, עבד בנגריה , ובגיל 17 היה לו זיכיון להפעלת מכונות משחקים בבריכות שחייה. מאוחר יותר עסק בייבוא משחקים אלקטרוניים, ואת הפריצה הגדולה עשה ב-1999 כשקיבל את הזיכיון הבלעדי ליבוא מוצרי סמסונג לארץ.

נשוי לדוגמנית הצעירה ממנו ב-22 שנה

חוץ מעסקים הוא מחובר מאד לתורות בודהיסטיות וקבליסטיות, מתרגל מדיטציה ויוגה ואף מתייעץ באופן קבוע עם רבנים. בן דב לוקח הימור ענק, יש לו רק כמיליארד שקלים , את השאר הוא יצטרך לגייס. מדובר במשימה לא פשוטה. הוא צריך מאוד את הרווחים של פרטנר ואת קופת המזומנים השמנה שלה - או בקיצור, לא ברור עד כמה הוא ימהר להתחרות על הכיס שלכם.

אבל רוחניות, לפי בן-דב, היא לא תכלית הכל: בעבר הצהיר על עצמו כ"זורבה בודהיסט" - כלומר מי שמשלב חיים רוחניות עם הנאות החיים. הוא נשוי לדוגמנית קרן מיכאלי, הצעירה ממנו ב-22 שנה, ויחד הם מגדלים תינוקת. ומאיפה נלקח הכסף הגדול לעסקה? את מקורות המימון לקנייה בשווי 5.3 מיליארד שקלים הוא כמובן לא מוכן לחשוף.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק