בן ברננקי: "הכלכלה העולמית יוצאת מהמיתון"

במהלך הסימפוזיון הכלכלי השנתי "ג'קסון הול" הכריז יו"ר הבנק הפדרלי כי הכלכלה העולמית מראה "סימני התאוששות". בנאום שנשא אמר ברננקי כי הכלכלה העולמית נמצאת לקראת יציאה מהמשבר החמור ביותר שפקד אותה מזה דורות. למרות התחזית האופטימית הוא מזהיר כי עוד עבודה קשה ניצבת בפני השווקים לפני התאוששות מלאה

תחזיות כלכליות מעודדות (רויטרס)

תחזית כלכלית מעודדת: יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי הכריז כי הכלכלה העולמית מתחילה להראות סימני התאוששות מהמשבר. "הכלכלה העולמית מתחילה לצאת מהמשבר החמור ביותר שפקד אותה מזה דורות", אמר ברננקי בסימפוזיון הכלכלי השנתי "ג'קסון הול". עוד הוסיף ברננקי כי "הנפילה עלולה היתה להיות קשה הרבה יותר".

בנאומו סיכם ברננקי כי עברה על שווקי העולם שנה קשה במיוחד. הוא הוסיף והסביר כיצד הוא ועמיתיו בבנק המרכזי הצילו את העולם מאסון כלכלי גדול עוד יותר. "העולם עבר את המשבר הפיננסי הקשה ביותר מאז השפל הגדול ולמרות זאת, התוצאות היו יכולות להיות חמורות בהרבה והשפל היה עלול להיות עמוק בהרבה וממושך בהרבה", אמר ברננקי.

יש להנמיך ציפיות

ברננקי דרש גם להנמיך ציפיות והזכיר כי עדיין עומדים אתגרים קשים בעתיד בפני הכלכלה העולמית. בנאומו אמר כי יש לפעול למען התאוששות כלכלית מתמשכת ובנייה מחדש של מבנה המוסדות הפיננסים, על מנת שנוכל להבטיח כי אנו יכולים להימנע ממשבר דומה בעתיד.

רק לפני שבוע פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי מדד המחירים לצרכן לחודש יולי עלה ב-1.1%, זאת בדומה לתחזיות המוקדמות. בעקבות הזינוק החד עומדת האינפלציה מתחילת השנה על 3.2% וב-12 החודשים האחרונים על 3.5%. מדובר בנתון הגבוה מעל יעד יציבות המחירים שקבעה ממשלה.