5 מיליארד ב-5 דקות

חברת התקשורת פרטנר מחליפה ידיים - ולקונה זה עולה ביוקר. איש העסקים אילן בן דב שילם תמורת השליטה בחברה סכום עתק של 5.3 מיליארד שקלים. המוכרת היא חברת "האצ'יסון" הסינית. אז איך סוגרים עסקה ביותר מחמישה מיליארד שקלים? שוחחנו עם איש העסקים אילן בן דב רגע לפני שעלה על המטוס מהונג קונג חזרה לארץ

"לקח לי חמש דקות לסגור את העסקה" - כך אמר הערב איש העסקים אילן בן-דב בשיחה עם חדשות 2 לאחר חתימת העסקה הגדולה ביותר במשק. חברת התקשורת פרטנר מחליפה ידיים לאחר שבן-דב שילם תמורת השליטה בחברה סכום עתק של 5.3 מיליארד שקלים. המוכרת היא חברת האצ'יסון הסינית ובן-דב עושה היום קפיצת דרך משמעותית הישר לליגת העל של אנשי העסקים הבכירים במשק.

"היתה עבודת הכנה נפלאה של הצוותים בארץ וכשהגעתי לכאן כל מה שהיה צריך לעשות זה קצת לתת וקצת לקבל", אמר בן-דב לפני שהגיע לישראל. "העסקה הכי גדולה במשק נסגרה בחמש דקות. המוכר לפני שסגר עיסקה בדק שאנחנו יכולים לשלם. אנחנו חברה ישראלית, בעלי המניות ישראלים ונעשתה כאן עבודה נהדרת".

הוא נולד ביד אליהו, עבד בנגריה , ובגיל 17 היה לו זיכיון להפעלת מכונות משחקים בבריכות שחייה. מאוחר יותר עסק בייבוא משחקים אלקטרוניים, ואת הפריצה הגדולה עשה ב-1999 כשקיבל את הזיכיון הבלעדי ליבוא מוצרי סמסונג לארץ.

מתרגל מדיטציה ומתייעץ עם רבנים

חוץ מעסקים הוא מחובר מאד לתורות בודהיסטיות וקבליסטיות, מתרגל מדיטציה ויוגה ואף מתייעץ באופן קבוע עם רבנים. בן דב לוקח הימור ענק, יש לו רק כמיליארד שקלים , את השאר הוא יצטרך לגייס. מדובר במשימה לא פשוטה. הוא צריך מאוד את הרווחים של פרטנר ואת קופת המזומנים השמנה שלה- או בקיצור לא ברור עד כמה הוא ימהר להתחרות על הכיס שלכם.

לפני 3 שנים הקים את חברת הצדקה "דרך הלוטוס" שמשקיעה במגוון פרויקטים לקהילה, ובין היתר מחזיקה במרפאות שיניים לילדים מעוטי יכולת ומממנת תרופות לחולים במחלות כרוניות. את הדרך הזו הוא מתכוון להמשיך גם עכשיו.

נשוי לדוגמנית הצעירה ממנו ב-22 שנה

אבל רוחניות היא לא תכלית הכל: בעבר הצהיר על עצמו כ"זורבה בודהיסט" - כלומר מי שמשלב חיים רוחניות עם הנאות החיים. הוא נשוי לדוגמנית קרן מיכאלי ויחד הם מגדלים תינוקת. ומאיפה נלקח הכסף הגדול לעסקה? את מקורות המימון לקנייה בשווי 5.3 מיליארד שקלים הוא לא מוכן לחשוף.

על פי פרסומים לצורך הרכישה בן דב מתכוון להשתמש בקופת המזומנים בסכום של כחצי מיליארד שקלים של חברת סקיילקס שבבעלותו. המערכת הבנקאית תממן גם כן חלק מהעסקה, יתרת המימון תגיע מהאצ'יסון עצמה.