ב-2018: שכר המינימום יעלה ל-5,300‎ שקלים

בשורה לעובדים: ההסתדרות והמעסיקים סיכמו כי שכר המינימום יעלה בעוד 300 שקלים החל משנת 2018. השיעור הסופי של השכר יעמוד על 5,300 שקלים. מדובר בהסכמה שלא תחול על עובדי המדינה, והממשלה הבאה תחליט האם לאמצה. השבוע נכנסה לתוקפה העלאה של שכר המינימום ל-4,650 שקלים

העובדים ירוויחו עוד. אילוסטרציה (חדשות 2)

ערב כינון הממשלה החדשה ורק שבועות בודדים אחרי ששכר המינימום הועלה, סיכמו ההסתדרות הכללית והתאחדות התעשיינים על העלאה נוספת של שכר המינימום, והוא צפוי לעמוד על 5,300 שקלים בשנת 2018.

בהסכם הוחלט על העלאה עקרונית של השכר ב-300 שקלים, אך השיעור הסופי יוכרז הערב במסיבת עיתונאים שתתכנס בבית ההסתדרות בתל אביב. דרישת ההסתדרות לקבוע את שכר המינימום לשיעור של 52% מהשכר הממוצע במשק נדחתה, והוחלט להשאיר את שיעור ההצמדה ל-47%.

הממשלה הבאה תצטרך להחליט האם היא מקבלת את ההסדר שהתקבל, ובכך תצטרך להעלות את שכר המינימום גם לעובדי המדינה. ההחלטה תוטל לפתחו של שר הכלכלה הבא עם השבעת הממשלה שאמורה להתקיים בחודש הבא. עדיין לא ברור האם השר בנט יוחלף או שיישאר בתפקידו גם בממשלה הקרובה.

לפני מספר שבועות החליטו הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים על העלאה מדורגת של שכר המינימום ל-5,000 שקלים, החלטה שהצריכה את אישור היועץ המשפטי לממשלה מאחר והתקבלה לאחר פיזור הכנסת. הפעימה הראשונה, העלאה ל-4,650 שקלים, נכנסה לתוקפה השבוע.