שטייניץ: לא מסכים עם ביטול המע"מ

בריאיון לאולפן שישי אומר שר האוצר, יובל שטייניץ, כי הוא מסופק מעבודתו בתפקיד, ב-100 הימים של ממשלת נתניהו. עם זאת, מביע שטייניץ הסתייגות מביטול המע"מ על הפירות והירקות של נתניהו

שר האוצר מגיע לאולפן שישי ומדבר על ההתקפלות של נתניהו בעניין המע"מ: "אני לא מסכים עם ביטול המע"מ על הפירות והירקות, אבל מכבד את החלטת ראש הממשלה", אמר שטייניץ. עם זאת, מציין שר האוצר כי הוא מסופק מעבודתו במשרד האוצר, ב-100 ימים של ממשלת נתניהו.

שר האוצר היה משוכנע השבוע שהוא מתקן את העיוות של "אין מע"מ על פירות וירקות". זה היה קרוב מאוד, עד שראש הממשלה, בעוד זיג ועוד זג אחד, החליט שמה שהיה, הוא שיהיה.

שטייניץ, אולי השר הכי מתוסכל בממשלה, שמנסה ומנסה נאלץ בכל פעם להתמודד עם התנהלותו הייחודית של בנימין נתניהו.

כשנשאל האם הוא מרגיש שראש הממשלה בגד בו, בכך שהבטיח גיבוי ולא עמד בדיבורו, חזר שוב ושוב שטייניץ כי הוא לא היה מבטל את ההחלטה מאחר והיא הכרחית, לטענתו, להתמודדות עם המשבר הכללי.

אני מסופק מתפקודי כשר האוצר

לסיכום 100 ימיו במשרד האוצר, לכאורה אינו מצליח שטייניץ לממש את תכניותיו. אבל הוא לא מביע חרטה, ולו במעט, כי לקח על עצמו התפקיד. "אני מלא סיפוק כי הספקנו הרבה בשלושה חודשים", מתעקש שטייניץ ומונה את הצלחותיו: "העברנו תקציב דו-שנתי, ויצרנו סוף סוף תכנית כלכלית מקיפה וטובה להתמודדות עם המשבר".

עוד באותו הנושא:

הסוחרים משביתים את שוק הכרמל

63% מהציבור אומר "לא" לתקציב החדש