ממציא המדבקה: "או שיש לי פריצת דרך או שאני פסיכופט"

מדבקת המיליארד: המנכ"ל כבר התפטר מחשש שרימו אותו, החברה הבריטית מאיימת בתביעת דיבה, אבל שני הבעלים – ה"ממציא" או הנוכל אריק קליין, ודוקטור בוחניק – שניהם ממשיכים לטעון בראיון בלעדי לאולפן שישי: יש מדבקה, ויש עסקה: "החברה הזאת שנקראת 'סייף-סקיי', תהיה שווה בעוד כשנה בין 20 ל-30 מיליארד דולר"

אריק קליין, האיש שאחראי למדבקת הפלא, לא חוזר בו גם כשנשאר כמעט לבד. "המדבקה הזאת היא פריצת דרך עולמית", מתעקש בקליין בראיון מיוחד. "יש עסקה. העסקה שתצא לפועל היא עסקה לגיטימית אמיתית. אני אפרסם אותה שארצה".

אמש בחצות הודיע מנכ"ל החברה שהוא מתפטר אחרי שבועיים בלבד. גם החברה הבריטית MSI ששמה הוזכר ככזו שתשלם לקליין ושותפו 370 מיליון דולר תמורת שליש מהחברה גם היא ממשיכה להכחיש. היום היא מפרסמת הודעה חריפה ומאיימת בתביעה.

"אין לנו שום עסקים עם החברה הזאת", אומר ריצ'רד סטיוארט, מנהל שיווק MSI בלונדון. "אין לנו שום קשר לסיפור הזה. כלל וכלל. לא היה לנו שום משא ומתן איתם, שום מגע. אנחנו לא מכירים את הצדדים הנוגעים לעניין מעולם לא דיברנו איתם".

"נהיה שווים בין 20 ל-30 מיליארד דולר"

אך בחברת 'סייף-סקיי' ממשיכים להתעקש. "תהיה עסקה", אומר השותף בחברה, ד"ר עמוס בוחניק. "עסקה מאד גדולה והיא ראשונה מני עסקאות גדולות. הסכומים יהיו סכומים אסטרונומיים. האמונה שלי, שהחברה הזאת שנקראת 'סייף-סקיי', תהיה שווה בעוד כשנה בין 20 ל-30 מיליארד דולר".

קליין עונה גם לטענות כנגדו בדבר עבירות המרמה עליהם גם ריצה עונש מאסר: "החובות שלי הם לא אינדיקציה לעסקה, ולא אינדיקציה למוצר הזה. אין לזה שום שייכות ואין לזה שום רלוונטיות". הוא דואג גם להראות מכתב ששלחו לו משקיעים מארצות הברית שמעוניינים לבדוק את ההשקעה במדבקה.

חגי הדס: "לא שימשתי דירקטור"

אין ויכוח שמדבקה כזו, אם היא קיימת, היא המצאת העשור בתחום הרפואה. מדבקה חיצונית לא פולשנית שמתריעה על שינוי של כמות הסוכר בדם או על שינוי בא.ק.ג - אם היא קיימת.

"יש שתי אפשרויות", אומר קליין. "או שיש לי פריצת דרך או שאני פסיכופט. אלה שתי האפשרויות היחידות שיש. כי אני בא ועושה פרזנטציה מול המצלמות, וקופת חולים מכבי אומרת שהתוצאות זהות, ואותו דבר עשיתי גם לחגי הדס".

אותו חגי הדס, שמשמש גם כשליחו המיוחד של ראש הממשלה לנושא שליט, דאג להוציא גם כן הודעה מיוחדת. "הריני להבהיר באופן חד משמעי", כותב הדס. "ביני לבין המיזם אין ולא הייתה כל התקשרות פורמלית עסקית. לא שימשתי דירקטור, לא בעל מניות ולא בשום תפקיד אחר בחברה. יתר על כן היכרותי עם המיזם נמשכה תקופה קצרה ביותר שכללה מצידי לימוד הנושא בלבד".

הסיפור המלא ב"אולפן שישי"