פרשת המדבקה: המנכ"ל התפטר במפתיע

עזיבה ראשונה ב"סייף-סקיי": האם הבלון יתפוצץ? דוקטור גבי פיקר, מנכ"ל החברה שפיתחה לכאורה את המדבקה שמתריעה מפני התקפי לב, הודיע הלילה במפתיע על התפטרותו. הסיבה לדבריו: עורך הדין שחתם על העסקה סירב למסור לפרקליטו את מזכר ההבנות עם חברת MSI

התפתחות לילית דרמטית בפרשת "מדבקת המיליארד": ד"ר גבי פיקר, מנכ"ל חברת "סייף סקיי", שפיתחה לכאורה את המדבקה שמתריעה מפני התקפי לב, הודיע הלילה על התפטרותו. פיקר נימק את ההתפטרות בכך שעורך הדין שחתם על העסקה סירב למסור לפרקליטו את מזכר ההבנות עם חברת MSI.

מדובר בעזיבה ראשונה בחברה מאז התעוררו סימני השאלה בדבר כשרות המדבקה והעסקה כולה. האתר דה-מרקר דיווח אמש כי מתכנת מקפריסין, שבנה את התוכנה עבור חברת סייף סקיי, אומר כי פיתוח המוצר טרם הסתיים. במקביל דווח כי נגד אריק קליין, לכאורה, מפתח המוצר תלויים ועומדים כ-70 תיקי הוצאה לפועל.

על פי הדיווחים באתרי האינטרנט הכלכליים, מפתח המדבקה, אריק קליין, שכונה בעבר "נוכל" על ידי בית המשפט, רכש את הכתובת של אתר האינטרנט של חברת MSI שכביכול רכשה את הפטנט. קליין, כך על פי הדיווחים, ניהל בעצמו מגעים פיקטיביים, עם החברה הישראלית סייף-סקיי, לרכישת פטנט המדבקה.

פיקר זעם על הפירסומים

תגובת הענק MSI שאומרת שמדובר בידיעה שגוייה, רק מחזקת את את ההערכה שכלל לא התרחשה עיסקה, אולי רק בדמיונו הקודח של קליין. שותפיו של קליין עדיין מתעקשים כי מדובר בעסקה אמיתית בה מעורבים אנשים רציניים כמו חגי הדס, לשעבר המשנה לראש המוסד והממונה על החזרתו של גלעד שליט, וד"ר גבי פיקר, רופא מוערך וחבר קרוב מאוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

פיקר זועם על הפירסומים באינטרנט: "פניתי לערכאה משפטית, לעו"ד שאסר עליי לדבר וכך אעשה", הוא אמר אתמול. "אני אומר לך שאני קרוב לוודאי אתבע את שני האתרים האלה".

כתב חדשות 2 ניסה את המדבקה

כתב חדשות 2 היה הכתב הישראלי שניסה את המדבקה. מדובר במדבקה שקופה, בגודל כפתור שניתן להצמיד לשני מקומות בגוף. במדבקה יש צ'יפ טכנולוגי, שהוא בעצם הפיתוח המשמעותי, שמעביר כל העת נתונים רפואיים בהם: לחץ דם, כמות הגלוקוז בגוף, ועוד נתונים משמעותיים, בטח למי שחולה.

קליין אומר שיש מוצר ויש עסקה שתחתם בשבוע הבא בלונדון.  "זו אינה מערכת טיפולית, היא לא מטפלת והיא לא אומרת: יהיה לך התקף לב עוד מעט"", אמר קליין לחדשות 2. "אבל היא כן מצביעה על אירועים קרדיולוגיים, או סוכרתיים, בזמן אמת. זה כבר נבדק על אנשים חולים, מעל 200 חולים בדרום אפריקה שם שהיתי בשנים האחרונות".

יש להדגיש כי מדובר באותו קליין שבילה מאסר ממושך, ומאז שהשתחרר לא היה בארץ. בעניין האתר, לדבריו הקים אתר יחד עם החברה איתה הוא מפתח את המוצר. רק בימים הקרובים נדע האם מדובר בהונאה, או בפיתוח גאוני שיסייע לכולנו.