נתניהו: "המאמץ הגדול ביותר לישראלי הוא לקנות דירה"

רה"מ נשא נאום כלכלי המסכם את דיוני פורום קיסריה של המכון הישראלי לדמוקרטיה ודאג לשדר אופטימיות: "אנחנו נצא מחוזקים מהמשבר עם משק יותר תחרותי ויותר כשיר לענות על הצרכים של אזרחי ישראל וביטחון המדינה"

אמנם רק בישראל יכול להתנהל פורום קיסריה באילת, אבל אין זה אומר שלא נאמרו שם דברים חשובים. ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב נאום כלכלי מיוחד שמסכם את הפורום של המכון הישראלי לדמוקרטיה.

"המאמץ הגדול ביותר לישראלי הוא לקנות דירה", אמר נתניהו, והזכיר לכולנו שיש עוד אתגרים חוץ מהגרעין האירני. "בישראל זו פעולה מאד קשה. קשה לתכנן, קשה לבנות". ראש הממשלה גם דאג לתת את פתרונו לאתגר. "הרפורמה הראשונה והפשוטה ביותר היא לפשט את תהליך הבנייה", אמר. "הוזלה של מחירי הדירות - שאזרחי ישראל יוכלו לקנות דירות ולא למשכן את חייהם". 

נתניהו הביע את אמונו שהמשק הישראלי עוד יכול להשתפר. "המשק הישראלי הוכיח יזמות לא קטנה", אמר. "אם רק נדע לעודד אותה, אני יכול להבטיח לכם: אנחנו נצא מחוזקים מהמשבר, עם משק יותר תחרותי ויותר כשיר לענות על הצרכים של אזרחי ישראל וביטחון המדינה".

הקשר עם האמריקנים: "בלתי שביר"

אמש התייחס ראש הממשלה דוקא ליחסים עם האמריקנים. כשברקע המתיחות עם ממשל אובמה בנושא ההתנחלויות, הדגיש נתניהו את הקשר החזק בין ישראל לארצות הברית.

"הקשר בין ישראל לארצות הברית הוא בלתי שביר", אמר נתניהו בבית השגריר האמריקני. "החברות שלנו לא מבוססת רק על אידיאולוגיות חולפות, אלא על מכלול של ערכים פנימיים, חירות ודמוקרטיה, וואידיאולוגיות נצחיות משותפות, שהן הבסיס לקשר העמוק בין ארצות הברית לישראל".

ראש הממשלה ציין כי על מהות הקשר הזה הצהיר לאחרונה גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה עצמו. "זה קשר שהנשיא אובמה הגדיר לא מזמן כקשר בלתי שביר בנאומו בקהיר מול כל העולם המוסלמי", אמר נתניהו.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו