שוק הכרמל נגד המע"מ על פירות וירקות: "זוהי מכת מוות עבורינו"

הסוחרים מת"א הפגינו בשוק במחאה על גזירת האוצר שבאופק." זה לא יעבור בקלות", אמר יו"ר הסוחרים רפי מזרחי לחדשות 2 באינטרנט. "שר האוצר לא שליט יחיד, הוא לא קדאפי"

הסוחרים בשוק הכרמל התל אביבי רגילים לצעוק באמצע היום, אבל היום הצעקות המשבחות את העגבניות והפלפלים התחלפו בצעקות נגד משרד האוצר. הסוחרים הפגינו נגד הכוונה להטיל מע"מ על הירקות והפירות.

"הטלת מע"מ על פירות וירקות עלולה להיות מכת מוות עבורינו", אמרו הסוחרים, שהכריזו על יציאתם למאבק נגד כוונת האוצר. הסוחרים בשווקים הפתוחים טוענים כי אין להם כל אפשרות להיערך לגביית המע"מ מציבור הקונים וכי הטלת המע"מ עלולה, במקרים מסוימים, להוות מכה כלכלית קשה עבורם ועבור הקונים קשי היום המגיעים בדרך כלל לשווקים. המפגינים אחזו בשלטים בהם נכתב "ביבי לוקח מהעניים ונותן לעשירים" ו-"עניים מתים לירקות חיים".

רפי מזרחי, יו"ר ועד סוחרי השוק שמוביל את ההפגנה בשוק הכרמל סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו רוצים שיבינו מה דבר כזה יעשה לנו. זה יגדיל את הפערים החברתיים ויקשה על משפחות קשות יום ועל המובטלים. לזה הוסיף מזרחי רמז לא ממש דק. "יש אנשים שיעזרו לנו בכנסת", אמר. "זה לא יעבור בקלות ושר האוצר יכול להגיד מה שהוא רוצה - הוא לא שליט יחיד, הוא לא קדאפי".

למרות ההפגנה הסוערת מבטיח מזרחי כי המאבק יתנהל בצורה מסודרת. "אנחנו לא מפירי חוק, אנחנו רוצים שישמעו את הקול שלנו אפילו שאנחנו עובדי שוק", הבטיח. "בינתיים זה לא עבר, ועד שזה יעבור יעברו עוד הרבה מים בנהר".