הממשלה אישרה קיצוץ של 5% בשכר רה"מ והשרים

הממשלה אישרה היום את הצעתו של שר האוצר לקיצוץ בשכרם של ראש הממשלה, השרים, וסגני השרים. שכרו של ראש הממשלה נתניהו יעמוד אחרי ההפחתה על 35,764 שקל . סגני השרים ירוויחו פחות מחברי הכנסת - 29,204 שקל

רה"מ נתניהו ירוויח קצת פחות (רויטרס. ארכיון)

הממשלה אישרה היום בישיבתה השבועית את הצעתו של שר האוצר, יובל שטייניץ, לפיה יקוצץ שכרם של ראש הממשלה, השרים וסגני השרים ב-5%.

אחרי ההפחתה יעמוד שכרו של ראש הממשלה נתניהו על 35,764 שקל, שכרם של השרים יופחת ל-31,836, ואילו שכרם של סגני השרים, המקביל לשכרם של חברי כנסת ועומד כיום על 30,742 שקל, יופחת ל-29,204 שקל - כך שמשכורתם החודשית תהיה נמוכה מזו של חברי הכנסת.

בחודש שעבר נימק שטייניץ את הצעתו באומרו: "נדרש שימוש זהיר, מדוד ומחושב בכספי ציבור תוך מתן מענה הולם, מידתי וראוי למשבר הכלכלי. לצד הפעולות השונות שאותן נוקטת המדינה על מנת לסייע למשק להתמודד עם המשבר מחויבים שרי הממשלה וסגני השרים לתת דוגמה אישית לחיסכון בכספי ציבור".

 הממשלה: הוצאות השגחה על ילדים יוכרו בניכוי ממס

בהמשך הישיבה הממשלה דחתה את הצעת האוצר שביקשה לבטל את פסיקת העליון שקבעה כי הוצאות השגחה על ילדים יוכרו בניכוי ממס. שר האוצר, יובל שטייניץ, ביקש להעביר הצעת חוק על פיה במקום הכרה בהוצאות מטפלת - תוענק תוספת נקודת זיכוי בעד ילד עד גיל 8 שנים ותבוטל הזכאות למחצית נקודת זיכוי לכל אישה.

השרים גדעון סער, לימור לבנת וגלעד ארדן התנגדות למהלך בטענה שהמהלך שמבקש האוצר מהממשלה לאשר מועיל אך ורק לנשים בעלות הכנסה גבוהה יחסית ולא עוזר לאלו שאינן עוברות את סף המס. לאחר ההתנגדות נדחתה ההצעה והאוצר התבקש להעביר לישיבה הבאה הצעה חלופית. גם השרים יצחק (בוז'י) הרצוג, דן מרידור ואבישי ברוורמן התנגדו בממשלה להכרה בהוצאות מטפלת.

כזכור בית המשפט העליון קבע בסוף חודש אפריל כי התשלום למטפלת בילדים מותר בניכוי מס. בכך דחה בית המשפט העליון בהרכב של 5 שופטים - אליעזר ריבלין, מרים נאור, עדנה ארבל, אליקים רובינשטיין ואסתר חיות - את ערעורו של פקיד השומה בגוש דן כנגד פסק דין בית המשפט המחוזי, אשר אישר את ניכוי הכספים המשולמים למטפלת.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

כתבות נוספות בנושא:

 הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הממשלה אישרה את תקציב המדינה

גזירות התקציב: הדלק מתייקר ב-30 אגורות 

הממונה על התקציבים באוצר התפטר