בקרוב: קיצוץ גם בשכרם של רה"מ, השרים וסגניהם

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי באחת מישיבות הממשלה הקרובות יאושר קיצוץ של 5% בשכרם של חברי הממשלה. המהלך יאושר אמנם לשנה וחצי בלבד, אך יחסוך למדינה יותר ממיליון שקלים

שולחן הממשלה. הקיצוץ מגיע לבכירים (יוסי זילברמן)

הקיצוץ מגיע גם לקברניטים: שר האוצר יובל שטייניץ יוזם הצעה לפיה יקוצצו 5% משכרם של ראש הממשלה, השרים וסגניהם בשנה וחצי הקרובות - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, ההצעה תוגש לאישור הממשלה באחת מישיבותיה הקרובות.

מבחינה כספית אמור המהלך הזה לחסוך לאוצר המדינה כמיליון שקלים בלבד, אך המטרה היא, כמובן, "להוות דוגמה" בתקופה הכלכלית הקשה. חלק מהשרים הביעו התמרמרות על כך שמקצצים בהכנסתם היחידה, בניגוד לשרים שיש להם הכנסה נוספת.

העיתון מדווח עוד כי שר האוצר כבר שוחח על כך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם יציאתו לוושינגטון - וקיבל אור ירוק לקיצוץ, שצפוי לחול מיידית עד סוף שנת 2010.

נתניהו יפסיד 1,800 שקל בחודש

אז איך המשכורות של הבכירים צפויות להיראות אחרי הקיצוץ? ראש הממשלה, המרוויח כיום 37,647 שקלים ברוטו - צפוי לאבד כ-1,800 שקלים ברוטו מדי חודש. שכרו של כל שר בממשלה, המרוויח 33,512 שקלים, יקוצץ בכ-1,600 שקלים. החיסכון הכולל מהקיצוץ בשכרם הבכירים יסתכם ביותר ממיליון שקלים.

הרעיון לקצץ בשכר השרים כבר עלה במהלך ישיבת הממשלה שדנה בקיצוץ בתקציב. ההצעות שהעלו השרים בעצמם נעו בין קיצוץ 1% ל-10%. כעת, כך נראה, הזדהותם של ראשי המדינה עם האזרח הפשוט במצב הכלכלי הקשה תבוא לידי ביטוי גם בתלוש החודשי.

הממשלה אישרה את תקציב המדינה

גזירות התקציב: הדלק מתייקר ב-30 אגורות 

הממונה על התקציבים באוצר התפטר