גזירות התקציב: הדלק התייקר ב-35 אגורות

העלאת מחיר הבנזין, החל מהלילה בחצות, היא חלק מחבילת המס שגובשה לתקציב 2009-2010. לפי הערכות של רשות המסים, תוספת המס שתיכנס לתוקף היום תניב לקופת המדינה כמיליארד שקל בשנה

ממלאים דלק - ביותר כסף (חדשות 2)

שר האוצר יובל שטייניץ חתם אתמול על צווים, לפיהם המס המוטל על הבנזין יעלה ב-30 אגורות - כך הודיעה רשות המסים. לפי הצו הנחתם, היישום יחול היום החל מחצות. מחיר ליטר בנזין בתדלוק עצמי עומד כעת, לאחר ההתייקרות, על 5.79 שקלים. ביחד עם המע"מ מדובר על עלייה של 35 אגורות לליטר בנזין.

העלאת מחיר הבנזין מהווה חלק מחבילת המס שגובשה בממשלה בדיוני התקציב לשנים 2009-2010, חבילה שכוללת בין השאר: הטלת מע''מ על פריות וירקות, העלאתה מע''מ ב-1% והגדלת המע''מ על סיגריות.

לפי הערכות של רשות המסים, תוספת המס שתיכנס לתוקף היום תניב לקופת המדינה כמיליארד שקל בשנה. כתוצאה מכך, צפויה תוספת הכנסות למדינה של כחצי מיליארד שקלים בשנת 2009 ועוד מיליארד שקלים ב-2010, סך הכול 1.5 מיליארד שקלים.

לעומת העלאת המע''מ הדורשת שינוי חקיקה מסודר, הגדלת המס על הבנזין לא דורש חקיקה, מה שמעניק לשר האוצר יכולת להוציא את ההוראה לפועל באופן מיידי - כפי שארע לפני מספר שבועות כאשר הודיע שר האוצר על העלאת המס על הסיגריות. 

63% אומרים "לא" לתקציב החדש