דני דנקנר: "מוכן לעזוב את התפקיד"

סוף לסכסוך המר בין נגיד בנק ישראל לבין בנק הפועלים? הערב אנו מדווחים כי יו"ר הבנק דני דנקנר אומר בשיחות סגורות כי הוא מוכן לעזוב את תפקידו, כפי שדורש בנק ישראל. דנקנר ואריסון מנסים למצוא ליו"ר תפקיד חדש בתוך הבנק

יו"ר בנק הפועלים דני דנקנר, כנראה מבין שהוא לא יוכל להמשיך בתפקידו לאורך זמן. בשיחות סגורות בימים האחרונים הוא אומר למקורביו שהוא מוכן לעזוב, כפי שדרש לאחרונה מספר פעמים נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר.

הבקשה של פישר פתחה סכסוך ארוך ומר בינו לבין בנק הפועלים ובעלת השליטה בו - שרי אריסון. עורכי דינם של אריסון ודנקנר מנסים עכשיו למצוא מוצא, דרך שבה דנקנר יעזוב את התפקיד "בכבוד". אחת האפשרויות שנבחנת היא שדנקנר יישאר בבנק, אבל יעבור לתפקיד אחר. 

אתמול נפגשה שרי אריסון עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, בלשכתו בירושלים - כך פורסם לראשונה אתר "גלובס".

חיצים לעבר הנגיד

הפגישה נערכה ביוזמתה של אריסון והצטרפה אליה, ככל הנראה, אפרת פלד, מנכ"לית אריסון אחזקות. לדברי מקורבים לנושא, אריסון יזמה את הפגישה עם המבקר כדי להתלונן בפניו על התנהלותו של המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, במאבק עם הבנק.

אריסון מתחה לפני כעשרה ימים ביקורת חריפה על בנק ישראל והעניקה גיבוי גורף לדנקנר. "אינני יכולה להסכים עם הדרישה של בנק ישראל", אמרה אריסון. "איך אני יכולה להסכים עם דרישה שנראית לי לגמרי לא צודקת. בנק ישראל מעלה דרישה חריגה ודרמטית בלי להסביר לי ברצינות".

בוחן פתע: מי זה דני דנקנר ולמה הוא רב עם הנגיד?