שרי אריסון ומבקר המדינה נפגשו בחשאי

"גלובס" חושף כי השניים נפגשו ביוזמתה של בעלת השליטה בבנק הפועלים. זאת במטרה להתלונן בפניו על התנהלות המפקח על הבנקים שדורש לפטר את יו"ר הפועלים

שרי אריסון ומבקר המדינה (חדשות 2, עיבוד מחשב)

שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, הגיעה היום לפגישה עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, בלשכתו בירושלים - כך פרסם הערב לראשונה אתר "גלובס".

הפגישה נערכה ביוזמתה של אריסון והצטרפה אליה, ככל הנראה, אפרת פלד, מנכ"לית אריסון אחזקות. לדברי מקורבים לנושא, אריסון יזמה את הפגישה עם המבקר כדי להתלונן בפניו על התנהלותו של המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, במאבק עם הבנק.

חזקיהו וסטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, דורשים מאריסון להדיח את דני דנקנר, יו"ר הבנק, ומאיימים לפתוח בהליכים להדחתו אם אריסון לא תעשה זאת בעצמה.

חיצים לעבר הנגיד

אריסון מתחה לפני כעשרה ימים ביקורת חריפה על בנק ישראל והעניקה גיבוי גורף לדנקנר. "אינני יכולה להסכים עם הדרישה של בנק ישראל", אמרה אריסון. "איך אני יכולה להסכים עם דרישה שנראית לי לגמרי לא צודקת. בנק ישראל מעלה דרישה חריגה ודרמטית בלי להסביר לי ברצינות".

על דנקנר אמרה אריסון: "יש לי אמון מלא ובלתי מסויג ביו"ר. הוא קיבל את המושכות בתקופה קשה ומורכבת, והתמודד איתה בכישרון רב".

בשבוע שעבר נפגש דנקנר עם פישר במשרדי בנק ישראל לאחר שהשניים נועדו לראשונה מאז התפוצצות הפרשה בוועידת שוק ההון של "גלובס". גם הפגישה הזו לא הובילה לפשרה ופישר דבק בדרישתו להדיח את דנקנר.

קראו הידיעה המלאה באתר גלובס