63% מהציבור אומרים "לא" לתקציב החדש

תקציב המדינה אושר אתמול בקול תרועה, לאחר שעות ארוכות של דיונים סביב שולחן הממשלה. אבל הציבור, כך עולה מסקר חדשות 2 באינטרנט, ממש לא מרוצה. 55% אמרו על העלאת המע"מ "לא טובה ולא מוצדקת", 53% יקנו פחות פירות וירקות

סקר פאנלס (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך לעדכן את המצגת, או אולי להוסיף למגוון תנועות "הסיבוב" וה"בלימה" אלמנטים אטרקטיביים נוספים על מנת לגרום לציבור להיות מרוצה מהתקציב החדש שאישרה הממשלה.

סקר שערך מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט מגלה כי 63% מהאוכלוסייה אינם מרוצים כלל מהחלטת השרים ומהגזירות החדשות. 13% בלבד מהנשאלים דווקא הביעו שביעות רצון מלאה מהתכנית של שטייניץ ונתניהו. 24% מהציבור הכריז כי הוא טרם גיבש דעה בנושא.

500 המשיבים שמהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה, נשאלו גם על תוספת המע"מ, שם כבר הדעות היו קצת יותר מאוזנות. 55% ציינו כי ההחלטה "לא טובה ולא מוצדקת". לעומתם, כ-38% מן הנשאלים לא אוהבים את ההחלטה אך מצדיקים אותה ו-7% בלבד חושבים שזאת החלטה "טובה".

ומה לגבי המע"מ שיתווסף, לראשונה, למחירי הפירות והירקות? האם זה ישנה את הרגלי הצריכה שלנו? 53% מציינים כי הם יקנו פחות פירות וירקות. 45% ענו כי למרות ההחלטה לא תשתנה קניית הפירות והירקות שלהם. 2%, שהם כנראה לא חובבי הסיבים מראש, ציינו כי בעקבות ההחלטה על העלאת המע"מ הם לא יקנו בכלל פירות וירקות.

להצטרפות לפאנל המשיבים

התקציב והגזירות - סיקור מיוחד:

השוק זועם: מע"מ על פירות וירקות

הממונה על התקציבים באוצר התפטר

הממשלה אישרה את תקציב המדינה

חטפו מכות - והכריזו על שביתה

הקרב על התקציב: הספינים מאחורי הקלעים

פרסום ראשון: הרמטכ"ל גער בנתניהו באמצע הישיבה