ראש אגף התקציבים באוצר התפטר

מיד אחרי אישור התקציב בממשלה הודיע רם בלינקוב על התפטרותו "לנוכח אירועי השבועות האחרונים". אתמול הוא תועד אומר למזוז על התקציב: "מה זה, זה שוחד?". צפו בתיעוד

תקציב המדינה אמנם אושר - אך הסערה בעיצומה: ראש אגף התקציבים באוצר, רם בלינקוב, הודיע לשר האוצר יובל שטייניץ על התפטרותו מהתפקיד.

למעשה, בלינקוב הודיע על כוונתו להתפטר כבר אתמול, אך התחייב להישאר בתפקיד עד אישור התקציב. ההתפטרות באה אחר האירועים בשבועות האחרונים סביב גיבוש התקציב. בלינקוב זעם על פריצת מסגרת התקציב לטובת דרישות השרים.

"קיבלתי דרישה לקבל תוספת שכר לחלק מהעובדים בקופת חולים", אמר אתמול בלינקוב ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, ותועד במצלמה. "זה חלק מעסקת החבילה? זאת אותה קופת חולים שמבקשת ממני סיוע ב-500 מיליון".

שטייניץ הודה

בלינקוב תקף את ההתנהלות הממשלה. "זה בגלל שהם רוצים לקנות את עופר עיני?", הוסיף. "פה ראש ממשלה הלך הביתה על דברים יותר פחותים. מה זה? זה שוחד?".

הדברים הללו שהתפרסמו היו אולי הקש ששבר את גב הגמל של ראש אגף התקציבים.

שר האוצר שטייניץ קיבל בצער את התפטרותו של בלינקוב והודה לו מקרב לב על תרומתו הרבה למשק, על המקצועיות והמסירות שהפגין לאורך הדרך ועל התגייסותו לגיבוש והעברת תקציב המדינה ביממה האחרונה.

המע"מ עולה - ושאר גזירות התקציב שאושר