דנקנר: "מקווה ששיקול הדעת יגבר על המדון"

שני האויבים המושבעים - דני דנקנר וסטנלי פישר - נפגשו על אותה במה בכנס כלכלי. דנקנר התייחס למשבר האישי אליו נקלע ושניהם למשבר הכלכלי

שתי הצ'ילבות הגדולות של העולם הכלכלי בימים אלה - יו"ר בנק הפועלים דני דנקנר ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר - נפגשו היום באותו כנס ולחצו ידיים בחיוך.

השניים נמצאים במתיחות עצומה לאור העובדה שפישר דורש את הדחתו של דנקנר. הכוח של כל אחד מהם בשוק ההון, כמו גם שיתוף הפעולה בין השניים הם קריטיים עבור כולנו.

"אני עושה תפקידי במסירות ובאהבה", אמר דנקנר בנאומו. "אני מקווה כי שיקול הדעת והאחריות יגברו על הסכסוכים והמדון. כשהזמינו אותי לכנס, אמרו לי 'בטח יהיה מעניין. אני בכלל קיוויתי שזה יהיה כנס רגיל עם מספרים וגרפים. בינתיים השמיים התקדרו עלי".

אבל לא רק לבעיה האישית שלו התייחס יו"ר הבנק, אלא גם למשבר העולמי. "אנחנו רואים עתה ניצנים של לבלוב", תיאר דנקנר בנימה אופטימית את היציאה מהמשבר, אך דאג גם מיד לסייג: "סנונית אחת עוד לא מביאה את האביב, אבל הזחילה האיטית מהתהום כבר התחילה. זה לא יקרה בין לילה, אבל זה קורה ויקרה".

פישר: "רואים ניצנים לא קטנים"

לאופטימיות של דנקנר היה שותף גם סטנלי פישר שדיבר לפניו. "אנחנו רואים ניצנים לא קטנים ביחס למה שקורה בשווקים הפיננסיים", אמר הנגיד. "חל שינוי משמעותי באמון המשקיעים בעתיד של המשק הישראלי". יחד עם זאת, כמו דנקנר, דאג גם פישר לסייג: "לא הגענו לשפל במונחים של האבטלה. מצפה לנו עוד תקופה לא קלה והמשך הישראלי צריך להבין את זה".

פישר דאג להתייחס לתקציב המדינה שמגיע לנקודת רתיחה עתה. "האוצר כבר הודיע שהם מצפים שהגירעון של 2009 יהיה בערך 6%", אמר פישר על הדיונים המתקיימים עתה. "זה דבר שהולך לכיוון הלא נכון של המשק".

פישר דאג להתעלם באלגנטיות מהמשבר עם בנק פועלים. "בכל העולם משנים את מערכות הפיקוח על הבנקים", אמר פישר. "יש צורך בזה, אך אינני מתכוון להתייחס לזה עתה".

הנאומים של השניים הועברו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

בואו לעקוב אחרי חדשות 2 בטוויטר