בוחן פתע: מי זה דני דנקנר ולמה הוא רב עם חזקיהו?

לא יודעים? אל תדאגו, אתם לא לבד. העימות שמסעיר את התקשורת ואת העולם הפיננסי לא ממש הגיע לרחוב. אז איך כבר שבועות מתרחשת "רעידת אדמה", לפי כותרות העיתונים, ואנחנו לא יודעים?

הסכסוך בין המפקח על הבנקים ליו"ר בנק הפועלים אינו נרגע, והציבור, שכספו נמצא בבנק, נותר דואג ומבולבל. יצאנו לרחובות פתח תקווה במטרה לבדוק האם הציבור מבין מהו מקור הסכסוך שממלא את דפי העיתונים.

השאלה שנשאלו התושבים הייתה פשוטה: "האם אתה יודע מהו פשר הסכסוך בין המפקח על הבנקים לבנק הפועלים?". מבדיקה שערכנו בקרב כמות לא קטנה של אנשים גילינו שהתשובה, במילה אחת, היא שלא. בשתי מילים - ממש לא.

"הכול אצלם מתחת לשולחן", אמרה אחת הנשאלות. "הם מסתירים כדי שלא נבין". חברתה שעמדה סמוך אליה הוסיפה ש"הרבה אנשים לא יודעים" וכי היא מקווה שלפחות נתניהו מבין מה קורה שם.

רז, צעיר שעובד במזללת המבורגרים, אמר למצלמת חדשות 2 באינטרנט כי הוא פשוט "לא מתחבר לנושא", ואביגדור המוזיקאי טען שכל המדינה הזאת היא ויכוח ואי אפשר להבין מי נגד מי. "אנחנו רק אנשים קטנים", הוסיף.

אז על מה באמת המהומה?

בשבועות האחרונים בנק הפועלים עושה כותרות רבות ולא רק בגלל הפרידה של שרי אריסון ועופר גלזר. רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים, לא אישר את מינויו של ציון קינן במקום מנכ"ל בנק הפועלים המתפטר צבי זיו, והורה לדירקטוריון הבנק להקים ועדה לאיתור מנכ"ל, שתבחר מי ישמש כמחליפו של זיו. בינתיים, דירקטוריון הבנק מתנגד לכך, כמו גם להמלצה של המפקח להחליף את יושב הראש דני דנקנר.

אריסון, מחזיקת המניות של הבנק, מגבה בינתיים את דנקנר והוכחה לכך ראינו בשבוע שעבר בנאום התוכחה שירתה אל מול המצלמות כנגד נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר.

הבוקר: דנקנר ופישר לחצו ידיים