חטפו מכות - והכריזו על שביתה

ראשי הרשויות המקומיות מפגינים מול משרד רה"מ, שם יושבים השרים במטרה לאשר את תקציב המדינה. יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט התעמת עם המאבטחים שלא אפשרו לו להיכנס. בתגובה הודיע: שביתה ליום שלם מחר. בשעה 14:00 נכנס בוחבוט לפגישה עם מנכ"ל משרד רה"מ

הממשלה יושבת בשעות אלה על תקציב המדינה "עד שייצא עשן", וממול - ראשי הרשויות מפגינים: מהומה התפתחה בצהריים מול משרד ראש הממשלה כשנציגי מרכז השלטון המקומי, ובראשם היו"ר שלמה בוחבוט, התעמתו פיזית עם המאבטחים.

לטענת ראשי הרשויות הופעלה כלפיהם "אלימות בלתי סבירה" כשניסו להיכנס למשרד ראש הממשלה. גם בוחבוט עצמו התקוטט עם המאבטחים והשוטרים ונפגע. אבל ראשי הראשיות הראו שהם "לא פרייארים" והדם החם התפרץ לעונש: הם החליטו להחריף את מאבקם ולהפוך את שביתת האזהרה המתוכננת למחר - לשביתה כללית.

השביתה הייתה אמורה להתקיים בין השעות 8:00-10:00, אך כבר עכשיו כדי שתערכו לשביתה ברשויות של יממה מלאה.

"ביבי שקרן" אמר בוחבוט. "הוא הבטיח לנו שייפגש איתנו אחרי הבחירות לדון בקיצוצים, והיום הוא שולח לנו את משמר הכנסת והשוטרים שהכו בנו במקום להיפגש איתנו". בוחבוט הודיע גם על הקמת "מפלגת השלטון המקומי", ואמר כי "לא נלך שבי יותר אחרי הבטחות השלטון". לאחר הדברים נעצר בוחבוט ושוחרר.

בשעה 14:00 בצהריים נכנס בוחבוט עם קבוצה מצומצמת של ראשי רשויות לפגישה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה כדי לדון בבעיות התקציביות. כך אולי, תסתיים ההפגנה הסוערת.

ובינתיים בתקציב: אופטימיות זהירה

בתוך חדר הישיבות של משרד ראש הממשלה האווירה מעט שונה. בתום משא ומתן מרתוני שנמשך לתוך הלילה, הושגו הסכמות רבות לקראת הדיון וההצבעה על תקציב המדינה, הלילה בממשלה.

התקציב שמוצג לממשלה גדול בהרבה מזה שתוכנן תחילה על ידי משרד האוצר. את הפערים יממנו בין השאר על ידי העלאה של מס ערך מוסף (מע"מ) באחוז אחד. ראש הממשלה נתניהו נועד עד השעות הקטנות של הלילה עם שר האוצר שטייניץ וראשי משרדו בנושא.

במקביל, נועד ראש אגף התקציבים באוצר, רם בלינקוב עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש כדי להגיע לעסקת חבילה שתאפשר את העברת התקציב על ידי הפחתת הקיצוצים תמורת ויתור על חלק מההטבות לעובדים במשק.