המלחמה על התקציב נמשכת

הממשלה תנסה להגיע להסכמות כלכליות כלשהן בישיבת הממשלה כשברקע פערים עצומים בין השרים. פגישה שהסתיימה אחרי חצות, בין נתניהו,ברק ושטייניץ, לא הביאה לכל תוצאה

נתניהו. המלחמה על התקציב (חדשות 2)

נמשכים הנסיונות לגבש עיסקת חבילה להתמודדות המשק עם המשבר הכלכלי. הדיונים בין ראשי האוצר לראשי ההסתדרות בנושא, נמשכים, על רקע כמה הסכמות שכבר הושגו, ביניהן הקפאת שכר חלקית של המגזר הציבורי.

הממשלה תדון היום ברפורמות המבניות במשק החשמל והמים וכן תתחיל לדון בנושא התקציב והגזרות הכלכליות.

לפי שעה יש פערים גדולים בין תפיסות השרים מה יקוצץ. שר החינוך, גדעון סער, חושש מקיצוץ ענק ממשרדו, ואילו שר האוצר יובל שטייניץ טוען שלא מתוכנן קיצוץ כזה. בתום הישיבה יתכנס הקבינט חברתי כלכלי, וביום שלישי יערכו דיון והצבעה בנושא התקציב והגזירות בישיבת הממשלה.

ברק מתנגד נחרצות לקיצוץ במשרדו

מחלוקת קשה נוספת סביב תקציב הבטחון, ודרישת האוצר לקיצוץ מסיבי. פגישה שהסתיימה אחרי חצות, בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק ושטייניץ, לא הביאה לכל תוצאה.

ברק התנגד נחרצות לדרישת האוצר לקצץ 6 מיליארד שקלים בתקציב הבטחון, בעוד שבאוצר ובלשכת ראש הממשלה טוענים שניתן לבצע קיצוץ כזה, מבלי לפגוע בבטחון. בפּגישה השתתפו גם בכירים בצה"ל ובאוצר.

אמש נחשף, כי מסמך פנימי שגובש בצה"ל והוצג לרמטכ"ל ולשר הביטחון קובע כי הקיצוץ שמציע האוצר יפגע במוכנות של ישראל לשעת חירום, ויהפוך את יחידות צה"ל לתלויות ברפרנטים של משרד האוצר. 

סער: "במשרד החינוך מתוכנן קיצוץ אכזרי"

משבר התקציב: ראיון מיוחד עם שר האוצר