סופית: ורייזון רוכשת את יאהו

בשיאה הייתה שווה חברת יאהו 125 מיליארד דולר, אבל מאז בועת ה"דוט קום" התנפצה והשוק שינה את פניו. כעת היא תירכש על ידי ענקית התקשורת האמריקנית ורייזון תמורת 4.83 מיליארד דולר - במזומן

סופית: ורייזון רוכשת את יאהו (רויטרס)

אחרי משא ומתן שהוגדר על ידי רבים כ"ארוך ומייגע", ענקית התקשורת האמריקנית ורייזון הודיעה כי תרכוש את חברת יאהו בתמורה ל-4.83 מיליארד דולר - במזומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סכום העסקה אומנם גבוה מעט מתג המחיר העדכני שהוצמד לחברה, אבל נמוך בהרבה משווי השיא של יאהו בימי בועת הדוט קום - 125 מיליארד דולר. ורייזון הודיעה שהעסקה, במסגרתה תרכוש את "נכסי האינטרנט" של יאהו, תושלם ברבעון הראשון של 2017.

במסגרת העסקה תשולב יאהו עם AOL, שנמצאת בבעלות ורייזון. עם זאת, על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, העסקה לא כוללת את קופת המזומנים של יאהו, את המניות שלה בקבוצת עליבאבא ואת עסקיה של יאהו ביפן. הנהלת יאהו עדכנה את משקיעה בדבר המכירה והמסחר במניותיה הופסק.

מי שספגה חלק מהביקורת על הירידה התלולה בערכה של יאהו היא מנכ"לית החברה מאריסה מאייר. מאייר מכרה נכסים רבים לקבוצת עליבאבא במטרה לקנות חברות אחרות, אבל ברוב המקרים - כמו במקרה של רכישת Tumblr - אחרי הקנייה החברות איבדו מערכן.

ההערכה היא שמאייר לא תשרוד את המעבר לחיק ורייזון ולא תמשיך בתפקידה, אבל לא צריך לדאוג למנכ"לית המפורסמת. היא צפויה לקבל 50 מיליון דולר כפיצוי על המכירה, אחרי שכבר רשמה הכנסות של 100 מיליון דולר מאז שנכנסה לתפקידה ב-2012.