עסקת הענק של חברת "כתר פלסטיק"

קרן ההשקעות הזרה BC Partners תרכוש 80% מאימפריית הפלסטיק של סמי סגול לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר, לאחר שגברה על CVC וגולדמן זאקס

כתר פלסטיק

נסגרה עסקת כתר פלסטיק: כ-80% ממניות חברת "כתר פלסטיק" יימכרו תמורת מיליארד ו-400 מיליון דולר, שמשקף שווי חברה של 1.7 מיליון דולר - כ-6.5 מיליארד שקלים. את הסכום הזה תקבל משפחת סגול, המחזיקה בחברת השולחנות והכסאות מפלסטיק שישנם כמעט בכל בית בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרוכשת היא קרן ההשקעות BC Partners, קרן השקעות בינלאומית. לפי העסקה המתגבשת, שעדיין לא נחתמה, משפחת סגול תישאר עם אחזקה של 20% בחברה.

BC פועלת מלונדון, פריז, המבורג וניו יורק, ומגדירה את עצמה כאחת ממשקיעות ה-Buy-out האירופיות היחידות הקיימות. היא מתמקדת בהשקעות בעסקים גדולים באירופה, ובאופן סלקטיבי יותר גם בצפון אמריקה.

לפי נתוניה, היא השלימה עד היום 91 רכישות בהיקף כולל של כמעט 100 מיליארד אירו והציגה תשואות מועדפות על פני השוק. בפורטפוליו שלה נמצאות חברות כמו Cigierre, המפעילה רשת מסעדות באיטליה; Sabre, חברת ביטוח רכב מבריטניה; ו-Migros, קמעונאית המזון הגדולה ביותר בטורקיה.

הליך המכירה של כתר נמשך כבר יותר משנה. את המכירה מנהל מטעם כתר ד"ר יונתן קולודני, שעמד בעבר בראש חברת הייעוץ מקינזי ישראל, לצד בנק רוטשילד.

כתר פלסטיק נוסדה בשנת 1948 כבית מלאכה לייצור צעצועים ומוצרי בית ביפו, שבין מקימיו היה יוסף סגול. בשנת 1971 רכש סגול את חלקיהם של שותפיו והפך לבעל החברה, שעברה בהמשך לבעלות ילדיו, סמי ויצחק סגול. כתר מייצרת מוצרי פלסטיק לשימוש ביתי, מוצרי אחסון, ארגזים, מדפים ועוד. החברה מעסיקה אלפי עובדים, מייצרת בכ-30 מפעלים בישראל, ארה"ב ואירופה ומשווקת את מוצריה בכל העולם.

מנתוניה הפיננסיים של החברה עולה שאת שנת 2015 סיימה כתר פלסטיק עם הכנסות של 769 מיליון אירו, זינוק של כ-20% לעומת 2014 ושל 32% לעומת 2013. כשליש מההכנסות אשתקד נבעו ממכירות בצפון אמריקה, שם שוכן הלקוח מרכזי של כתר, רשת הום דיפו; בעוד שבריטניה הייתה אחראית ל-14% מהמכירות, צרפת ל-12% וישראל לכ-5%.

ב"כתר פלסטיק" עדיין לא מאשרים הערב רשמית את העסקה, וטוענים שהיא עדיין לא נחתמה.