שי לחג: איפה מקבלים הכי הרבה?

חגי תשרי הולכים ומתקרבים בצעדי ענק, ועמם מתקרבים גם תלושי הקנייה שמיליוני שכירים צפויים לקבל ממעסיקיהם. אז מי ייהנה מפינוקים בשווי אלפי שקלים, ומי יסתפק ב-80 שקלים בלבד? הרשימה המלאה

הממוצע: 650-890 שקלים לעובד (חדשות 2)

מי ייהנה הכי הרבה מהשי לחג? סקר של חברת הוועדים מגלה כי עובדי אדמה אגן יזכו לשי הנדיב ביותר לחג מקרב כלל הוועדים בארץ, שיזכו להמחאה ושי בסכום של 2,200. בכך מודחים עובדי מפעלי ים המלח מראש הטבלה לאחר חמש שנות הובלה - אולם הם עדיין נמצאים בחלקה העליון וייהנו משי נדיב בשווי כ-2,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עובדי חברת החשמל, התעשייה האווירית, מחלבות שטראוס, אבן וסיד, מכתשים ועוד שלל חברות ייהנו משי בשווי 1,200-1,400 שקלים. במקום האחרון בטבלה ניצבים עובדי המוקדים הטלפוניים של בזק אונליין, שיקבלו לכבוד החג 80 שקלים בלבד.

מנכ"ל חברת ועדים יעקב אלוש ציין כי נפילת רשת "מגה", שבעבר שלטה על 40% משוק תווי הקנייה, כמו גם היחלשות כלל תווי הקנייה, הובילו לכניסת מוצרים חדשים לשוק המתנות לחג. כך, למשל, רשת קניוני עזריאלי הנפיקה תווים לשימוש בקניונים והמשביר לצרכן הנפיק תווים ייחודיים לרשת.

מנצלים את ההזדמנות גם לדילים משתלמים (יח"צ)

בסך הכל 2.2 מיליון עובדים במשק הישראלי ייהנו בראש השנה הקרוב מתלושי שי לכבוד החג. מהסקר עולה כי ועדי עובדים צפויים להוציא יותר מ-3.5 מיליארד שקלים על התלושים, כשהעובד הממוצע ייהנה משי בשווי 650-890 שקלים ואילו המנהלים הבכירים יזכו לשי השווה, בממוצע, 5,000-7,000 שקלים.

בנוסף, מעסיקים רבים מנצלים את תקופת רכישות התווים לחג כהזדמנות לרכוש מוצרים ושירותים מבוקשים במחירים משתלמים במיוחד גם לשאר ימי השנה. כך, לדוגמה, נרכשים מכשירי חשמל ואלקטרוניקה כמו גם נופשים בחו"ל וכלי רכב באופן מרוכז ומוזל עבור עובדי החברות.