הממשלה אישרה: תקציב דו-שנתי

השרים אישרו הגשת תקציב לשנים 2017-2018 ביחד, לאחר שכחלון הסכים לבקשת נתניהו. התקציב יכלול מנגנון פיקוח: נתניהו הצהיר כי החוק "יחזק את היציבות הכלכלית וישפר את תפקוד משרדי הממשלה"

ישיבת הממשלה, ארכיון (קובי גדעון / לע"מ)

הממשלה אישרה היום (ראשון) את החוק שיאפשר הגשת תקציב דו-שנתי לשנים 2017-2018, כפי שסיכמו המפלגות בהסכמים הקואליציוניים. המהלך בוצע למרות שכחלון השמיע בעבר את התנגדותו לתקציב לשנתיים: לאחר דיונים בינו לבין נתניהו סוכם כי כחלון ייענה לדרישה - ובתמורה הוכנס מנגנון שיפקח על היציבות הכלכלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקציב הדו-שנתי אמור לכלול מנגנון שיבטיח כי אם תהיה סטייה בתחזיות, יבוצעו התאמות שישמרו על מסגרות התקציב - כך דרש כחלון. כמו כן תתבצע הערכת מצב מחודשת לקראת שנת התקציב 2018.

על פי ההצעה, ועדת השרים לענייני חקיקה הוסמכה לאשר את נוסחן של הצעות חוק התקציב. כמו כן ועדת הכנסת תתבקש להקדים את הדיון בהצעה. 

נתניהו וכחלון, ארכיון (מארק ישראל שלם, פלאש 90)

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: "החוק הזה יחזק את היציבות הכלכלית וישפר את תפקוד משרדי הממשלה. הם יוכלו גם לקבל אופק תכנוני ואופק לפעולה במשך שנתיים רצופות".

לאחר מכן מנה נתניהו את יתרונות התקציב הדו-שנתי: "יציבות כלכלית, שליטה בהוצאות, הפחתת מסים, רפורמות עם תחרות – אלה הדברים ששר האוצר ואני עובדים עליהם יחד עם שרי הממשלה, לטובת כלכלת ישראל ולטובת אזרחי ישראל".