פרסום ראשון: כחלון תומך בהארכת חופשת הלידה

נשים שייסדו קבוצת פייסבוק הקוראת לתוספת זמן לחופשת הלידה נפגשו עם שר האוצר משה כחלון וזכו לתמיכה עקרונית ממנו. כחלון הודיע כי יפעל להקים צוות שיבחן את הנושא, בתקווה שהמהלך ייושם חלקית כבר בתקציב הבא

תפנית בקרוב? אילוסטרציה (חדשות 2)

המחאה להארכת חופשת הלידה (או תקופת הלידה) בישראל מתרחבת ונמשכת, והיום (חמישי) הושגה התקדמות מפתיעה בנושא: שר האוצר משה כחלון נפגש עם מקימות קבוצת הפייסבוק "חופשת לידה זו זכות ולא הישרדות", בה חברות וחברים כמעט 200 אלף הורים והורות. כחלון הפתיע בפגישה כאשר אמר כי הוא תומך בהארכה - כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיום חופשת הלידה עומדת על 14 שבועות בלבד: כחלון אמר למוחות כי לדעתו צריך להיות מהלך הדרגתי והודיע כי יקים צוות שיבחן את הדרכים להאריך את חופשת הלידה.

המטרה של כחלון היא שכבר בתקציב הקרוב או בחלק ממנו יחול שינוי בנושא. מארגנות המחאה יצאו מרוצות מאוד מהפגישה, אך אמרו שלא יסתפקו במועט.

המטרה: שינוי כבר בתפקיד הבא (פלאש 90, יונתן סינדל)

אסנת ואתורי, אחת ממקימות הקבוצה, עדכנה הערב את התומכות: "בדרך חזרה, עייפה ונרגשת. הייתה פגישה ממש טובה, זו רק התחלה, עבודה רבה לפנינו. פגשנו שר מגוייס שרוצה להוביל באופן אחראי שינוי בנושא חופשת הלידה בישראל".

היא הוסיפה כי "בשבועות הקרובים יקום צוות מקצועי בשותפות שלנו לבחינת הנושא, שיגבש תכנית הדרגתית שחלקה תיושם כבר בתקציב הקרוב שיאושר בדצמבר. היה שיח חיובי, בתקווה שיבוא לידי ביטוי גם בעשייה". בבוקר, עוד לפני הפגישה, הביעו תקווה המארגנות כי כחלון יקשיב לבקשתן.